Ministras G. Landsbergis: Kanados ambasados atidarymas yra svarbus naujas etapas Lietuvos ir Kanados dvišaliuose santykiuose

Ministras G. Landsbergis: Kanados ambasados atidarymas yra svarbus naujas etapas Lietuvos ir Kanados dvišaliuose santykiuose

Liepos 10 dieną į Vilniuje vykstantį NATO viršūnių susitikimą atvykęs Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau antradienį paskelbė, kad Kanada atidaro ambasadą Vilniuje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino šį Kanados vyriausybės žingsnį.

„Ambasados atidarymas ir ambasadorės reziduojančios Lietuvoje paskyrimas, yra svarbus naujas etapas Lietuvos ir Kanados dvišaliuose santykiuose. Mūsų valstybes siejantis bendras įsipareigojimas demokratinėms vertybėms ir transatlantinio ryšio stiprinimui, yra tvirtas pagrindas toliau stiprinti bendradarbiavimą“, – sakė ministras.

Iki šiol, nuo 1992 m. sausio 15 d., Lietuvoje veikė Kanados ambasados biuras Vilniuje, o ambasadorius Lietuvai rezidavo Rygoje. Kanados ambasados biuro transformacija į ambasadą prisidės prie ekonominių, kultūrinių ir žmogiškųjų ryšių plėtros ir intensyvinimo.

Jeanette Sautner – pirmoji Kanados ambasadorė reziduojanti Lietuvoje, skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė pirmadienį.