Vyriausybė skyrė 350 tūkst. eurų humanitarinę paramą Armėnijai

Vyriausybė skyrė 350 tūkst. eurų humanitarinę paramą Armėnijai

Vyriausybė trečiadienį pritarė Užsienio reikalų ministerijos teiktam nutarimo projektui, kuriuo skiriama 350 tūkst. eurų humanitarinė pagalba Armėnijai.

„Azerbaidžanui karinėmis priemonėmis perėmus Kalnų Karabacho kontrolę, daugiau nei 100 tūkst. Karabacho armėnų pasitraukė į Armėniją. Pabėgėlių antplūdis – tai dar vienas iššūkis demokratiškai Armėnijos vyriausybei, siekiančiai normalizuoti santykius su kaimynėmis, diversifikuoti savo prekybos ir saugumo partnerystes, patiriančiai augantį Rusijos spaudimą ir hibridines atakas. Tvirtai remiame Armėnijos nepriklausomybę, suverenitetą, teritorinį integralumą ir pasirinktą demokratinio vystymosi kelią. Raginame ES ir jos valstybes nares stiprinti paramą bei gilinti ryšius su Armėnija“, – pažymi užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

G. Landsbergis toliau ragina Azerbaidžaną ir Armėniją sutelkti visą dėmesį deryboms dėl visaapimančio taikos susitarimo siekiant Pietų Kaukazo šalių suvereniteto ir ilgalaikės tvarios taikos regione.

Lėšos iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės rezervo bus pervestos Užsienio reikalų ministerijai. Vyriausybė taip pat suteikė Armėnijos prašomą humanitarinę pagalbą daiktais.