Žemės ūkio ministerija taps dar atviresnė socialiniams partneriams

Žemės ūkio ministerija taps dar atviresnė socialiniams partneriams

2024-03-19

Per praėjusius metus daugiau nei 200 susitikimų su partneriais dalyvavusi Žemės ūkio ministerija žengia dar vieną žingsnį bendradarbiavimui stiprinti. Atsižvelgiant į Valstybės kontrolės rekomendacijas, gerinamos sąlygos socialiniams partneriams įsitraukti į žemės ūkiui svarbių sprendimų priėmimą.

Šią savaitę ministerija pradėjo atnaujinti Bendradarbiavimo su partneriais tvarką. Joje siekiama detaliau aprašyti kriterijus, pagal kuriuos įvairioms žemės ūkio sritims atstovaujantys socialiniai partneriai bus kviečiami į teisėkūros formavimui skirtas darbo grupes. Socialiniai partneriai galės teikti pasiūlymus ir dėl pačios atnaujinamos tvarkos – jiems bus išsiųstas toks kvietimas.

„Kviesti socialinius partnerius į darbo grupes mums jau yra įprasta praktika. Tačiau išgirdome pasiūlymus patobulinti tvarką, kad socialiniams partneriams būtų aiškiau, kokios darbo grupės sudaromos ministerijoje ir kaip bei kurie ūkininkų atstovai kviečiami įsitraukti“, – sako Žemės ūkio ministerijos kancleris Valdas Aleknavičius.

Vienas iš ministerijos siūlymų – kviesti socialinius partnerius pagal sritis, kurias jie bus nurodę kaip tas, kuriose nori bendradarbiauti su ministerija.

Atnaujinta Bendradarbiavimo su partneriais tvarka bus patvirtinta gavus ir apsvarsčius socialinių partnerių pasiūlymus. Po to bus viešai skelbiama tiek pati tvarka, tiek Žemės ūkio ministerijoje veikiančių darbo grupių, susijusių su politikos formavimu, sąrašas.

Pasak V. Aleknavičiaus, pradėjus skelbti viešai ir apie darbo grupių sudarymą, socialiniai partneriai galės patys kreiptis dėl dalyvavimo konkrečioje darbo grupėje – jeigu tokio kvietimo dar nebus gavę.

„Gali būti atvejų, kai iš skirtingų socialinių partnerių gausime vienas kitam prieštaraujančius pasiūlymus. Tuomet rengsime diskusiją, kad būtų priimtas suderintas sprendimas“, – paaiškina V. Aleknavičius.