E. Meilūnas: Parama Ukrainai – svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai prioritetas

E. Meilūnas: Parama Ukrainai – svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai prioritetas

Vasario 9 dieną viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo susitikime su Lietuvos institucijų atstovais, paskirtais dalyvauti Europos Tarybos komitetų, komisijų ir darbo grupių veikloje. Susitikimo metu aptartas Lietuvos pasirengimas nuo 2024 metų gegužės 17 dienos pirmininkauti Europos Tarybos Ministrų komitetui. Renginio metu pristatyti planuojami pirmininkavimo prioritetai ir renginiai, pirmininkavimo logotipas.

„Svarbiausias mūsų pirmininkavimo prioritetas, kurį įvardinome jau pradėjus rengtis pirmininkavimui –  visokeriopa pagalba Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija. Ypatingą dėmesį skirsime vaikų gerovei tiek Ukrainoje, tiek prieglobsčio valstybėse, tiek Rusijos pagrobtų ukrainiečių vaikų sugražinimui.  Taip pat nuosekliai sieksime iš organizacijos pašalintos Rusijos atsakomybės dėl agresijos karo prieš Ukrainą ir visos žalos atlyginimo užtikrinimo“, – pabrėžė E. Meilūnas.

Viceministras padėkojo Lietuvos institucijų atstovams Europos Taryboje  už jų veiklą ir matomą Lietuvos vaidmenį,  įgyvendinant ir skleidžiant kertines Europos Tarybos vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai ir teisės viršenybei. Jis pakvietė institucijų atstovus aktyviai dalyvauti tiek pasirengime, tiek Lietuvos pirmininkavime. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras pirmininkavimo metu vykdys Europos Tarybos Ministrų komiteto pirmininko pareigas, koordinuos pirmininkavimo veiklas, o kiekviena atitinkama Lietuvos institucija prisiims lyderystę konkrečioje Europos Tarybos veiklos srityje.

Lietuvos institucijų atstovai jau 30 metų dalyvauja daugiau kaip šešiasdešimties įvairiausių Europos Tarybos komitetų, komisijų ir darbo grupių veikloje.

Pirmininkavimas truks 6 mėnesius: nuo 2024 m. gegužės 17 d. iki lapkričio 13 d. Įvairūs Lietuvos pirmininkavimo renginiai bei kultūrinė programa vyks Strasbūre, kuriame yra įsikūrusi Europos Taryba, ir Vilniuje. Tai – jau antrasis Lietuvos pirmininkavimas Europos Tarybos Ministrų komitetui, pirmasis vyko 2001-2002 metais.