G. Jakštas sveikina artėjančių naujų mokslo metų proga: siekime ne tik išmokti, bet ir suprasti

G. Jakštas sveikina artėjančių naujų mokslo metų proga: siekime ne tik išmokti, bet ir suprasti

Nuotr. BNS Rugsėjo 1-osios proga švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sveikina švietimo bendruomenę ir kviečia mokytis neskubant, nuosekliai tyrinėjant.

„Naujos mokslo metų pradžios proga sveikinu kiekvieną iš Jūsų: kuris mokėsi, mokosi, moko ar kada nors mokė kitus. Visi per šiuos metus įgysime naujų žinių, patobulinsime ar net įgysime naujų kompetencijų. Tyrinėkime nuosekliai, neskubėkime, užpildykime turimas spragas. Siekime ne tik išmokti, bet iš esmės suprasti tai, ko mokomės“, – sakoma ministro sveikinime.

2023–2024 mokslo metais, preliminariais duomenimis, daugiau nei 900 bendrojo ugdymo mokyklų mokysis beveik 344 tūkst. mokinių. Tai puse tūkstančio mažiau negu praėjusiais mokslo metais. Prognozuojama, kad į pirmą klasę susirinks 2,3 tūkst. mažiau pirmokų: 28,9 tūkst., pernai jų buvo mokinių 31,2 tūkst.

Prognostiniais rugpjūčio mėn. duomenimis, bendras studentų skaičius – daugiau nei 90 tūkst. Rugpjūčio mėn. duomenimis, į pirmą kursą priimta 20,5 tūkst. studentų.

Pagal pirminio profesinio mokymo programas mokysis per 24 tūkst. mokinių. 2023–2024 m. m. Bendrojo ugdymo mokyklose dirbs daugiau nei 26 tūkst. mokytojų, universitetuose ir kolegijose – apie 6 tūkst. dėstytojų.

Ministro vaizdo sveikinimas