G. Landsbergis Lenkijoje: mus vienija vienodas požiūris į Europos saugumą ir Ukrainos svarbą jame

G. Landsbergis Lenkijoje: mus vienija vienodas požiūris į Europos saugumą ir Ukrainos svarbą jame

Pirmadienį, balandžio 17 d., užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Lenkijoje susitikęs su Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniew Rau teigė, kad svarbu, jog NATO viršūnių susitikime Vilniuje būtų pasiekta pažanga ne tik teikiant praktinę paramą Ukrainai, bet ir gilinant šalies politinę partnerystę su NATO, gilinant jos įsitraukimą į NATO struktūras ir procesus.

„Artėjant Vilniaus susitikimui, turėtume aptarti Ukrainos euroatlantinius siekius. Patikimiausia saugumo garantija Ukrainai yra jos europinė ir euroatlantinė integracija“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak jo, Baltijos šalys ir Lenkija turi veikti kartu tiek skatinant nuolatinį karinės paramos su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai plėtimą, tiek siekiant suvienodinti procedūras, kad būtų išvengta sankcijų Rusijai apėjimo.

Ministrų susitikime aptartos regiono saugumo, NATO darbotvarkės, paramos Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai, kovos su nelegalia migracija, energetikos, Ukrainos grūdų tiekimo į pasaulio rinkas ir kitos temos.