G. Landsbergis susitikime su JAE ministru: tiesioginiai skrydžiai iš Dubajaus į Vilnių – prasminga dvišalio diplomatinio bendradarbiavimo tąsa

G. Landsbergis susitikime su JAE ministru: tiesioginiai skrydžiai iš Dubajaus į Vilnių – prasminga dvišalio diplomatinio bendradarbiavimo tąsa

Šiandien, sausio 17 dieną, Davose užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministru Abdullah Bin Touq.

„Pastarųjų metų Lietuvos ir JAE dvišaliai santykiai vis tvirtėja. Tiesioginiai skrydžiai iš Dubajaus į Vilnių – prasminga diplomatinio bendradarbiavimo tąsa, tačiau dar yra erdvės plėsti bendradarbiavimą.  Prie tolesnės ekonominių santykių plėtros labai prisidėtų Dubajaus prekybos rūmų biuro įsteigimas Vilniuje“, – susitikimo Pasaulio ekonomikos forume metu sakė G. Landsbergis.   Ministras  taip pat perdavė  JAE ekonomikos ministrui kvietimą su verslo delegacija apsilankyti Lietuvoje.

Lietuvos diplomatijos vadovas padėkojo JAE už Ukrainą remiantį balsavimą Jungtinėse Tautose bei paramą taisyklėmis grįstai tarptautinei tvarkai, kuri šiuo metu susiduria su ypatingais išbandymais.

Lietuvos eksportas į JAE 2022 m. siekė 163 mln. EUR, kurių didžioji dalis – pažangios aukštųjų technologijų inžinerijos prekės. Matomas spartus lietuviško eksporto į šalį augimas – beveik 140% palyginti su 2021 m.

JAE investicijos Lietuvoje siekia beveik 100 mln. EUR, vyksta aktyvus bendradarbiavimas gyvybės mokslų, finansų ir žemės ūkio srityse. 2023 metais įkurta Lietuvos-JAE verslo taryba.