Prahoje apdovanotas ilgametis Lietuvos draugas ir bendražygis Senato komiteto pirmininkas Pavelas Fischeris

Prahoje apdovanotas ilgametis Lietuvos draugas ir bendražygis Senato komiteto pirmininkas Pavelas Fischeris

Lietuvos ambasadoje Prahoje trečiadienį pagerbtas ilgametis Lietuvos bičiulis, rėmėjas, demokratinių vertybių gynėjas senatorius Pavelas Fischeris.

Čekijos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir saugumo komiteto pirmininkui P. Fischeriui ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžių.

Juo čekų parlamentarą Prezidentas Gitana Nausėda apdovanojo šių metų liepą pasirašytu dekretu. Ordinas skirtas už aktyvią veiklą stiprinant Lietuvos ir Čekijos tarpvalstybinius santykius bei demokratinių vertybių puoselėjimą.

Įteikdamas apdovanojimą L. Talat-Kelpša pabrėžė, kad P. Fischerio veikla yra labai plati ir gerai žinoma: tai ir politika, ir diplomatija, ir įvairios tarptautinės žmogaus teisių gynimo iniciatyvos. Praeityje P. Fischeris du kartus kandidatavo Čekijos prezidento rinkimuose ir juose iškopdavo į trečiąją arba ketvirtąją vietą.

Kartu ambasadorius itin išskyrė P. Fischerio paramą demokratinei Baltarusijai, aktyvų įsitraukimą remiant šios šalies žmonių kovą su diktatoriumi, taip pat besąlygišką Lietuvos palaikymą A. Lukašenkos sukeltos migrantų krizės, Kinijos spaudimo akivaizdoje, bei, žinoma, kasdienį darbą remiant Ukrainą. 

„Kai kada senatoriaus paramos sulaukdavome dar jos net nepaprašę. Lietuvai turėti tokį draugą – didžiulė laimė ir garbė“, – sakė ambasadorius.

Savo ruožtu P. Fischeris pabrėžė, kad su Lietuva užsimezgę šilti bičiuliški ryšiai – neatsitiktiniai, nes Lietuva tarptautinėje erdvėje drąsiai kovoja už principus, kurie svarbūs visiems laisvę ir demokratiją branginantiems žmonėms. Jis dėkojo už ypač aukštą jo veiklos įvertinimą.

Į Lietuvos ambasadoje surengtą iškilmingą apdovanojimo vakarą susirinko virš šimto svečių, tarp kurių – Prahoje reziduojantys ambasadoriai, Čekijos Senato ir Atstovų rūmų nariai, žymūs kultūros žmonės, žurnalistai, lietuvių bendruomenės nariai.