G. Landsbergis Kaire: šalys sieks stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, Lietuvos verslo potencialas Egipte žinomas

G. Landsbergis Kaire: šalys sieks stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, Lietuvos verslo potencialas Egipte žinomas

Trečiadienį, spalio 11 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Kaire susitiko su Egipto komunikacijos ir informacinių technologijų ministru Amr Talaat. G. Landsbergis teigė, kad Lietuva ir Egiptas turi didelį potencialą stiprinti abipusį bendradarbiavimą aukštųjų technologijų srityje, ypač plečiant elektronines paslaugas ir kibernetinį saugumą.

„Lietuvos patirtis kibernetinio saugumo srityje yra pripažinta visame pasaulyje. Mūsų įmonės jau vykdo projektus Egipte finansų sektoriuje ir telekomunikacijų srityje. Matyčiau dideles naujų abipusiai naudingų projektų galimybes“, – sakė G. Landsbergis.

Ministrai aptarė perspektyvas plėsti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir komunikacijos, transporto, energetikos, skaitmenizacijos bei žaliųjų technologijų srityse.

G. Landsbergis taip pat teigė, kad Lietuva gali perduoti patirtį diegiant skaitmeninę nacionalinę sveikatos vadybos informacinę sistemą.

„Lietuva sėkmingai įgyvendina viešųjų ir administracinių paslaugų skaitmenizavimo reformą, taip pat didiname kibernetinį saugumą bei skatiname skaitmeninius visuomenės įgūdžius. Mes pasirengę pasidalinti savo patirtimi”, – teigė G. Landsbergis.

Susitikime aptartos ir universitetų bendradarbiavimo galimybės. Jau kuriamos Vilnius TECH ir Vytauto Didžiojo universitetų, kartu su Aleksandrijos Universitetu bendros magistro studijų programos taikomosios kompiuterijos srityje. Lietuvos ir Egipto universitetai taip pat galėtų bendradarbiauti rengiant informacinių technologijų mokymo programas ir specialistus.