G. Landsbergis Vietname: geografiniai atstumai neturi reikšmės, kai sutinki atsakingą ir patikimą partnerį

G. Landsbergis Vietname: geografiniai atstumai neturi reikšmės, kai sutinki atsakingą ir patikimą partnerį

Spalio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizito Vietname metu susitiko su šalies užsienio reikalų ministru Bui Thanh Son. G. Landsbergis susitikime teigė, kad Vietnamas yra viena iš pagrindinių bendraminčių šalių Indijos-Ramiojo vandenynų regione, todėl Lietuva džiaugiasi, kad plačiau atsiveria abipusiai vartai tarp Europos Sąjungos ir Azijos.

„Mes matome Vietnamą kaip augančią, stabilizuojančią jėgą tiek ASEAN, tiek platesniame regione. Lietuva nori plėsti ir gilinti mūsų partnerystę diversifikuodama tiekimo grandines, stiprindama ekonominį saugumą ir kartu gindama taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką. Šiandien pasirašėme mūsų dviejų ministerijų supratimo memorandumą, kuris suteiks dar daugiau postūmio žengti glaudesnio ir platesnio bendradarbiavimo link”, – sakė G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas pasidžiaugė bendradarbiavimo augimu ekonomikoje, energetikoje, išmaniųjų technologijų srityse.

„Tai aiškus įrodymas, kad geografiniai atstumai neturi reikšmės, kai sutinki atsakingą ir patikimą partnerį“, – sakė G. Landsbergis.

Ministrai Hanojuje taip pat aptarė paramą Ukrainai bei įvykius Artimuosiuose Rytuose.

„Abi šalys remiasi taisyklėmis pagrįsta tarptautine tvarka, siekdamos užtikrinti mūsų žmonių saugumą ir gerovę. Nesvarbu, ar tai būtų Rusijos agresija prieš Ukrainą, konfliktas Artimuosiuose Rytuose, ar būsima krizė, kiekvienas tarptautinės tvarkos pažeidimas turės įtakos mums visiems”, – sakė G. Landsbergis.

Trečiadienį ministras taip pat susitiks su Vietnamo premjeru Pham Minh Chinh bei žemės ūkio ministerijos atstovais.

G. Landsbergis – pirmas Lietuvos užsienio reikalų ministras, kuris lankosi Vietname.

Spalio 24–31 dienomis ministras kartu su Lietuvos verslo delegacija lankosi Vietname, Singapūre ir Indonezijoje.