G. Landsbergis Vietname: keičiantis geopolitinei realybei, būtinas ir praktinis elementas – naujos rinkos

G. Landsbergis Vietname: keičiantis geopolitinei realybei, būtinas ir praktinis elementas – naujos rinkos

Spalio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vietname susitiko su valstybinės energetikos išteklių tiekimo kompanijos „Petro Vietnam“ prezidentu Le Mạnh Hung bei Pramonės ir prekybos viceministru Nguyen Sinh Nhat Tan. G Landsbergis teigė, kad keičiantis geopolitinei realybei svarbi ne tik politinė partnerystė, bet būtinas ir praktinis elementas – naujos tiekimo grandinės, rinkos, investicijos, sustiprintas ekonominis bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono valstybėmis.

„Vykstant pasaulinei energetikos transformacijai, atsiranda poreikis keisti ir papildyti esamas nacionalines energetinio saugumo sistemas. Patikimumas ir energijos tiekimo kelių diversifikavimas tampa kritine sąlyga, užtikrinančia ekonominį stabilumą ir tvarų šalių vystymąsi“, – sakė ministras.

Susitikime su prekybos ir pramonės viceministru aptartas dvišalis ekonominis bendradarbiavimas aukštos pridėtinės vertės technologijų srityse, energetikoje bei vykdant bendrus suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų valdymo projektus Europoje bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.

Sutarta artimiausiu metu plėsti dvišalio bendradarbiavimo susitarimų spektrą ir parengti tarpžinybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo su Vietnamu SGD srityje.

„Dar 2008 metais Lietuva suprato, kad energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos yra būtina, o ją užtikrino kokybiškai pastatytas suskystintų gamtinių dujų terminalas“, – susitikime teigė G. Landsbergis.

Susitikime taip pat aptartas intensyvesnis Lietuvos ir Vietnamo verslininkų bendradarbiavimas.

„Vietnamo verslininkai yra laukiami Lietuvoje savo potencialių partnerių. Neabejoju, kad nauji kontaktai ir jau keletą metų veikiantis Europos Sąjungos (ES) ir Vietnamo laisvosios prekybos susitarimas padės mūsų verslininkams didinti savo eksporto srautus į sparčiai augančią Vietnamo rinką“, – sakė ministras.

G. Landsbergis – pirmasis Lietuvos užsienio reikalų ministras, kuris lankosi Vietname.

2020 m. įsigaliojus ES ir Vietnamo laisvosios sutarties susitarimui, Vietnamas tampa patrauklia eksporto rinka ES įmonėms, todėl Lietuvos verslas aktyviai rengiasi žengti į šią augančią rinką.

Spalio 24–31 dienomis ministras kartu su Lietuvos verslo delegacija lankosi Vietname, Singapūre ir Indonezijoje.