Išrinkti metų savanoriai ir organizacijos, aktyviai puoselėjančios savanorystę

Išrinkti metų savanoriai ir organizacijos, aktyviai puoselėjančios savanorystę

Šiandien, gruodžio 5 d., pasaulyje minima Tarptautinė savanorių diena. Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorystės galimybėmis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ir savo šalyje, ir užsienyje. Šios progos išvakarėse vyko padėkos savanoriams renginys.

„Tariu nuoširdų ačiū kiekvienam savanoriui, kuris skiria savo laiką, energiją ir žinias kitiems. Jūsų gyvenimo pasirinkimai ne tik padeda tiems, kuriems labiausiai to reikia, tačiau kuria didesnį pasitikėjimą savo valstybe. Keli pastarieji metai buvo ne tik didelių iššūkių laikas, tačiau puiki proga dar kartą atsigręžti į savo bendruomenes, įvertinti, kiek daug galime kartu, ir kokie stiprūs galime būti“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.  

Renginio, kuriame pagerbti savanoriai, metu įteiktos 24 padėkos ministerijos partnerių nevyriausybinių organizacijų išrinktiems savanoriams, dalyvavusiems, Maltos ordino pagalbos tarnybos, „Maisto banko“, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos, „Jaunimo linijos“, „Pagalbos moterims linijos“ bei „Vaikų linijos“, „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos Raudonojo kryžiaus, Lietuvos Caritas bei „Žinau ką renku“ veiklose. 

Taip pat įteiktos padėkos visuomenės nominuotiems ir komisijos atrinktiems: savanoriui, NVO ir verslo įmonei bei daugiausiai platformoje SAVA nusipelniusiam savanoriui. 

Nugalėtojai: 
●    Metų savanorystė – „Už įkvepiantį savanorių įsitraukimą, atliepiant nuolatinius visuomenės poreikius“ – Jovitai Ventienei.
●    Verslo indėlis į visuomenę – “Už socialinės atsakomybės įgyvendinimą per savanorystę” – UAB „Oxylabs”.
●    Organizacija, puoselėjanti savanorystės kultūrą – „Už sistemingą ir metodišką darbą, įtraukiant visuomenę į savanorystę“ – VšĮ “Namai visiems”.
●    Metų SAVA savanorė – Ieva Rukavičiūtė iš „Cognizant Lithuania“, per metus pritraukusi didžiausią būrį savanorių.

Metų savanorystės titulą pelniusi Jovita Ventienė savanoriaujanti organizacijoje „Prirašytos rankos“. Jovitos dėka per paskutinius dvejus metus Panevėžio kalėjime buvo suorganizuota apie 40 veiklų, suburta savanorių bendruomenė. Didžioji dalis Panevėžio kalėjime kalinčių moterų neturi užimtumo – joms beveik neturi galimybių įsidarbinti, o mokymosi galimybės ribotos. Savanorių organizuojamos veiklos, kurios apima saviugdos, emocinės sveikatos ar kūrybines temas, gerina jų psichologinę ir emocinę būseną. Taigi, Jovitos savanorystė stipriai prisideda prie to, kad kalinčios moterys gauna daugiau galimybių keistis, o taip didinamas ir visos Lietuvos saugumas.

„Verslo indėlis į visuomenę“ apdovanojimą pelniusios bendrovės „Oxylabs“ 8 darbuotojai per 440 valandų Aplinkos apsaugos departamentui neatlygintinai sukūrė sprendimą, padėsiantį Lietuvos interneto svetainėse surinkti skelbimus apie galimai neteisėtai teikiamas paslaugas ir parduodamas prekes ir greičiau pagauti pažeidėjus. 

VšĮ “Namai visiems”, puoselėjanti savanorystės kultūrą, įsikūrusi Šakiuose. Organizacija ypatingą dėmesį skiria vietos žmonių socialinei gerovei. Savo veiklą pradėjo nuo labdaringo maitinimo, tačiau vėliau suprato, jog žmogus trokšta ne tik maisto kūnui, bet ir palaikymo bei supratimo. Subūrę savanorių būrį, “Namai visiems“ aktyviai įsiklauso į socialinę atskirtį patiriančių asmenų, šeimų ir kitų bendruomenės narių poreikius, dirba su savanoriais, organizuoja mokymus, padėkos renginius, kuriuose kiekvienas organizacijos savanoris yra pastebėtas ir jaučiasi reikalingas.