Įtvirtinti augintinių ėdalo ženklinimo ES reikalavimai: pirkėjai lengviau atpažins ekologiškus produktus

Įtvirtinti augintinių ėdalo ženklinimo ES reikalavimai: pirkėjai lengviau atpažins ekologiškus produktus

Europos Parlamentas ir Taryba išleido atskiras taisykles dėl ekologiškų pašarų/ėdalo gyvūnų augintinių ženklinimo. Siekiama, kad naujos ekologiško gyvūnų augintinių pašaro/ėdalo ženklinimo taisyklės ES lygmeniu padėtų vartotojams lengviau atpažinti visus ekologiškus produktus skirtus jų augintiniams.

Ekologiškų gyvūnų augintinių pašarų/ėdalo, kaip ir visų kitų ekologiškų maisto ir žemės ūkio kilmės produktų, gamyba reguliuojama pagal vieną, visai Europai bendrą, nuo 2021 metų taikomą ES ekologinės gamybos reglamentą. O šiuo nauju teisės aktu siekiama sureguliuoti būtent gyvūnų augintinių pašarų/ėdalo ženklinimo reikalavimus.

Tarp vartotojų didėjanti ekologiškų produktų paklausa suteikia galimybę toliau plėsti gyvūnų augintinių ėdalo sektorių ir padidinti ekologinę gamybą vykdančių veiklos vykdytojų pajamas. Šiomis taisyklėmis siekiama dviejų pagrindinių tikslų – užtikrinti pajamas ekologiško pašaro/ėdalo gamintojams ir kartu patenkinti visuomenės poreikius.

Tikimasi, kad vienodo ES ekologinio logotipo naudojimas padės plėtoti ir skatinti gyvūnų augintinių pašaro/ėdalo sektorių tiek pirkėjams, kuriems rūpi, kad perkami produktai būtų ekologiški, tiek sudarant galimybę suteikti pridėtinės vertės ekologiškiems gretutiniams ir šalutiniams produktams.

Tikimasi, kad pasitvirtinus šias taisykles, gyvūnų augintinių ėdalo gamybos sektorius taip pat įneš indėlį siekiant Europos žaliojo kurso tikslų. Taisykles rasite čia.