J. Šiugždinienė: dar vienas didžiulis nusivylimas Tarptautiniu olimpiniu komitetu

J. Šiugždinienė: dar vienas didžiulis nusivylimas Tarptautiniu olimpiniu komitetu

ŠMSM nuotr. Tarptautinis olimpinis komiteto (TOK) vykdomasis komitetas teikia rekomendacijas tarptautinėms sporto federacijoms, kuriomis atidaromos durys agresorių – Rusijos ir Baltarusijos – sportininkams varžybose dalyvauti po neutralia vėliava.

„TOK teigia, kad varžybose negalėtų dalyvauti tik sportininkai, „aktyviai“ remiantys karą. Labai įdomu, ką šiame kontekste reiškia „aktyviai“?

TOK prezidentas Thomas Bachas dar kartą pakartojo, kad „sportas neturi būti politikos dalimi“ ir kad „nebus sprendimo, kuris tiktų visiems ir mums teks su tuo gyventi“.  

Kažin, ar T. Bachui nekyla klausimas, kaip mes gyvensime žinodami, kad beveik trys šimtai Ukrainos sportininkų jau niekada nedalyvaus jokiose varžybose, tarp jų ir prieš kelias dienas žuvęs Europos bokso jaunimo čempionas?

Turime toliau dirbti, kad tarptautinės federacijos nepamestų galvos ir nepakeistų jau priimtų sprendimų ir neleistų Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.