J. Survila: Lietuva gali tapti „Zeitenwende“ sėkmės istorija

Viceministras Jonas Survila susitikęs su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos federalinio Parlamento (Bundestago) Užsienio reikalų komiteto pirmininku Michael Roth padėkojo už Vokietijos gynybos ministro vakar išsakytą aiškų politinį Vokietijos įsipareigojimą Lietuvoje dislokuoti pastoviam buvimui brigados dydžio kovinį vienetą bei komiteto pirmininko politinę paramą didesniems Vokietijos gynybos įsipareigojimams stiprinant NATO rytinį flangą.

„Sąjungininkų reikšmingų karinių pajėgų pastovus buvimas mūsų teritorijoje yra vienas esminių mūsų atgrasymo ir saugumo politikos elementų, pamatinis Lietuvos saugumo interesas. Todėl džiaugiamės ir labai vertiname šį politinį proveržį ir Vokietijos politinių lyderių labai aiškiai viešai artikuliuotą pažadą. Prisidėdama prie Lietuvos saugumo, Vokietija sustiprins ir viso Baltijos regiono, o tuo pačiu ir Europos bei Berlyno saugumą. Lietuva tuo pačiu gali padėti Vokietijai parodyti deklaruoto Zeitenwende praktinę sėkmės istoriją“, – pabrėžė J. Survila.

Pasak J. Survilos, džiugu, kad Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio labai aiškiai, garsiai ir tvirtai viešai artikuliuotas Lietuvos interesas bei kitų Lietuvos valdžios institucijų, įskaitant ir Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK), politinė parama, buvo išgirsta Vokietijos politikos ir saugumo bendruomenės gretose.

„Dabar reikia bendro proveržio ir Ukrainos narystės NATO kelyje“, – pabrėžė J. Survila.

Susitikime daug dėmesio skirta artėjančio NATO Viršūnių susitikimo Vilniuje, saugumo regione ir Rusijos karo Ukrainoje temoms bei su tuo susijusiems klausimams.

Viceministras ir Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas sutarė, jog Vilniaus NATO Viršūnių susitikime sąjungininkai turi pasiųsti aiškią žinutę, kad Ukrainos vieta yra NATO ir nutiesti aiškų kelią Ukrainai į narystę Aljanse. M. Roth taip pat akcentavo tai, kad Ukraina kovoja ne tik už savo, bet ir visos Europos saugumą ir taiką. Pasak M. Roth, būtina ir toliau tęsti karinę paramą Ukrainai, ją didinti ir daryti tai kuo operatyviau.