Lietuva išrinkta į Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Vykdomąją tarybą

Lietuva išrinkta į Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Vykdomąją tarybą

Birželio 1 dieną Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) 68–ojo Europos komisijos posėdžio Sofijoje, Bulgarijoje metu, Lietuva išrinkta į PTO Vykdomąją tarybą 2023–2027 metų kadencijai. Posėdyje dalyvauja Ekonomikos ir inovacijų viceministrės Ievos Valeškaitės vadovaujama Lietuvos diplomatų ir ekspertų delegacija.

Rinkimuose į 5 vietas Europos šalių regione kandidatavo 11 šalių. Kartu su Lietuva, už kurią rinkimuose balsavo 20 iš 40 Europos regiono šalių, į PTO taip pat išrinktos šios šalys: Azerbaidžanas, Bulgarija, Čekija ir Italija.

„Būdama Vykdomosios tarybos nare, Lietuva galės aktyviau prisidėti prie modernios, taikios ir tvarios pasaulio turizmo politikos formavimo ir su PTO šalimis narėmis pasidalinti Lietuvos inovatyviąja patirtimi turizmo srityje“, – teigia taip pat posėdyje dalyvaujanti Lietuvos nuolatinė atstovė prie PTO, ambasadorė Lyra Puišytė–Bostroem.

Kandidatavimas į PTO Vykdomąją tarybą buvo įtrauktas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės šiais metais patvirtintą Ilgalaikį kandidatavimo į tarptautinių organizacijų renkamuosius organus planą. Ši rinkiminė pergalė yra nuoseklios kampanijos, kurią Užsienio reikalų ministerija vykdė kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, rezultatas.

PTO yra viena iš Jungtinių Tautų specializuotų agentūrų, vienijanti 160 šalių. 2022 metais reaguodama į Rusijos brutalią agresiją prieš Ukrainą, PTO pašalino Rusiją iš narių. PTO Vykdomąją tarybą sudaro 33 valstybės narės, išrinktos regioninėse komisijose. Vykdomoji taryba yra PTO valdymo organas, atsakingas už organizacijos Generalinės asamblėjos sprendimų ir rekomendacijų įgyvendinimą, teikia pasiūlymus, nagrinėja generalinio sekretoriaus parengtą PTO programą ir tvirtina veiklos ataskaitas.

Šiemet 20 metų narystę PTO mininti Lietuva darbą Vykdomojoje taryboje pradės šių metų rudenį.