Ministras G. Landsbergis laiške Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokurorui atkreipė dėmesį į Baltarusijos vaidmenį padedant Rusijai vykdyti karo nusikaltimus

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į Tarptautinio Baudžiamojo teismo prokurorą Karim A. A. Khan, kuriame akcentuoja, kad, siekiant teisingumo ir atsakomybės už Rusijos karo nusikaltimus prieš Ukrainą, būtina atkreipti dėmesį ir įvertinti Rusijai talkinančios Baltarusijos vaidmenį. 

„Tarptautinio baudžiamojo teismo sprendimas išduoti arešto orderį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierei Marijai Lvovai-Belovai, už jų nusikaltimus neteisėtai deportuojant vaikus iš Rusijos okupuotų Ukrainos teritorijų, yra sveikintinas žingsnis siekiant šių nusikaltimų kaltininkų ir organizatorių atsakomybės. Dėl nežmoniško šių nusikaltimų masto būtina taip pat siekti ir kitų asmenų, bendrininkaujančių ir prisidedančių prie Rusijos vykdomų karo nusikaltimų atsakomybės“, – laiške  Tarptautinio Baudžiamojo teismo prokurorui rašo ministras G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas Tarptautinio Baudžiamojo teismo prokurorui taip pat persiuntė Svetlanos Cichanouskajos surinktą išsamią informaciją apie Baltarusijos politinio elito ir valstybinių įmonių įsitraukimą perkeliant vaikus iš Ukrainos į Baltarusijos teritoriją. Praėjusių metų vasarį Lietuva kreipėsi į Tarptautinį Baudžiamąjį teismą pabrėždama akivaizdų Baltarusijos režimo dalyvavimą ir įsitraukimą į Rusijos karą prieš Ukrainą.

Tarptautinis Baudžiamasis teismas, šių metų kovą išdavęs arešto orderį Rusijos prezidentui V. Putinui ir Vaiko teisių apsaugos kontrolierei M. Lvovai-Belovai, kol kas yra pagrindinė tarptautinė baudžiamosios justicijos organizacija, tirianti Rusijos agresijos prieš Ukrainą metu vykdomus karo nusikaltimus.