Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Omano Sultonui

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Omano Sultonui

Birželio 20 dieną Omano Sultonatui akredituotas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Omanui Sultonui Haithamui bin Tarikui Al Saidui iškilmingoje ceremonijoje oficialioje sultono rezidencijoje Al Barakah Rūmuose. Ceremonijoje taip pat dalyvavo ambasadoriaus sutuoktinė Giedrė Žickytė Bajarūnienė.

Susitikimo su Omano vadovu metu Lietuvos ambasadorius perdavė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir Lietuvos Vyriausybės sveikinimus, pasidžiaugė itin draugiškais dvišaliais abiejų šalių santykiais ir padėkojo už per pastaruosius 10 metų pasiektą pažangą dvišaliuose santykiuose.

„Lietuva ir Omanas gali sėkmingai plėsti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą bei didinti prekybos ir investicijų apimtis“, – susitikimo metu pažymėjo Lietuvos ambasadorius. E. Bajarūnas taip pat išsakė paramą Omano tarpininkavimo pastangoms Artimųjų Rytų regione, apsikeitė nuomonėmis apie Rusijos agresijos karą Ukrainoje, padėkojo už Omano paramą Ukrainai Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje bei aptarė dvišalių santykių prioritetus.

Vizito Omane metu Lietuvos ambasadorius taip pat susitiko su Omano užsienio reikalų ministerijos Europos šalių departamento direktoriumi Muntheriu Mahfoodhu Almantheri bei aptarė dvišalių politinių ir ekonominių santykių potencialą, išreikštas abipusis interesas ateityje dėti pastangas, kad dar labiau būtų išnaudotas bendradarbiavimo potencialas verslo, aukštųjų technologijų, gyvybės mokslų ir turizmo srityse.

E. Bajarūnas taip pat susitiko su Europos Sąjungos šalių ambasadoriais, reziduojančiais Omane, Lietuvos garbės konsulu Omane ir Maskate gyvenančiais lietuviais.

Lietuvos ir Omano diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metais. Abi šalys yra akreditavusios savo ambasadorius Londone. 2022 m. rugsėjo 22 dieną pažymėtas Lietuvos ir Omano diplomatinių santykių 30–metis.

Šių metų gegužės mėnesį Omane vyko itin sėkminga Lietuvos verslo misija, kurią Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje organizavo kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei partneriais Omane. Misijos tikslas – Omano rinkos pažinimas, Lietuvos ir Omano ekonominių santykių ir prekių bei paslaugų eksporto plėtra, taip pat naujų idėjų ir patirčių paieška. Didžiausias ekonominio bendradarbiavimo su Omanu potencialas – gyvybės mokslų, ICT, finansinių technologijų, turizmo ir žemės ūkio srityse. Potencialas bendradarbiauti viešojo sektoriaus skaitmeninimo srityje plėtojant nacionalinės el. valdžios, kibernetinio saugumo ir kitus pajėgumus, tokius kaip daiktų internetas.