Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos Prezidentui

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos Prezidentui

Sausio 23 dieną Zagrebe reziduojantis Lietuvos ambasadorius Eduardas Borisovas įteikė skiriamuosius raštus Šiaurės Makedonijos Prezidentui Stevo Pendarovski.

Savo kalboje ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva tvirtai remia Šiaurės Makedonijos pastangas siekiant greitesnės narystės Europos Sąjungoje, pasirengusi ir toliau dalintis integracijos į ES ekspertine patirtimi.

Istorijos tėkmė abiem šalims pateikė grėsmingų išbandymų, kuriuos pavyko įveikti savo piliečių pasiaukojimo ir ryžto dėka. Šiaurės Makedonija yra Lietuvos sąjungininkė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Abi NATO šalys susiduria su tais pačiais saugumo iššūkiais ir vieningai gina taisyklėmis ir demokratinėmis vertybėmis grindžiamą tarptautinę tvarką. Brutali Rusijos agresija prieš Ukrainą išryškino taikos Europoje trapumą, todėl turime išlikti vieningi ir ryžtingi stiprindami Europos saugumą prieš Rusiją, stabdydami jos agresiją.

Įteikdamas skiriamųjų raštų kopijas Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų viceministrei Fatmire Isaki ambasadorius E. Borisovas akcentavo, kad Lietuva yra pasirengusi intensyvinti  dvišalius valstybių ryšius, didinti tarpusavio pažinimą ir plėsti bendradarbiavimą. Šiuo tikslu praėjusių metų gruodį atidarytas Lietuvos Respublikos ambasados Kroatijos Respublikoje Skopjės skyrius, kuriam vadovauti paskirta ambasadorė ypatingiems pavedimams Vilma Dambrauskienė.

Ambasadorius E. Borisovas atkreipė dėmesį į būtinybę išnaudoti abiejų šalių potencialą plėtoti bendradarbiavimą skaitmenizacijos, žaliųjų technologijų, kibernetinio saugumo srityse. 70 proc. tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje nukreipta į informacines ir ryšių technologijas, gyvybės mokslus, lazerius ir finansines technologijas. Lietuva, sėkmingai įgyvendindama viešųjų ir administracinių paslaugų skaitmenizavimo reformą, didindama kibernetinį saugumą ir skatindama skaitmeninius visuomenės įgūdžius, pasirengusi pasidalinti savo patirtimi.