Lietuvos verslo misija Omano Sultanate: pažintis su išskirtine Persijos įlankos rinka

Lietuvos verslo misija Omano Sultanate: pažintis su išskirtine Persijos įlankos rinka

Gegužės 1–2 dienomis Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei partneriais Omane organizavo Lietuvos verslo misiją. Misijoje dalyvavo 24 Lietuvos įmonės, atstovaujančios mišrius ekonominius sektorius. Misijos tikslas – Omano rinkos pažinimas, Lietuvos ir Omano ekonominių santykių ir prekių bei paslaugų eksporto plėtra, taip pat naujų idėjų ir patirčių paieška.

Verslo misijoje dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, viceministras Karolis Žemaitis, Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas, diplomatė Ingrida Darašaitė ir Lietuvos komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje Donata Mauricaitė.

Pasveikindama Lietuvos ir Omano verslo forumo dalyvius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pristatė svarbiausius Lietuvos ekonomikos sektorius, galimybes bendradarbiauti abiejų šalių verslams. Omano įmonės pakviestos susipažinti su Lietuvos gyvybės mokslų ekosistema bei dalyvauti šių metų rugsėjo mėn. Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų renginyje „Life Sciences Baltics 2023“. Lietuvos įmonių atstovai dalyvavo Omano pramonės ir prekybos rūmų organizuotuose dvišaliuose susitikimuose su Omano įmonėmis.

Vizito Omane metu A. Armonaitė su Lietuvos ambasadoriumi ir delegacija susitiko su Omano prekybos, pramonės ir investicijų skatinimo ministru, Omano pramonės, prekybos ir amatų rūmų atstovais, „Invest Oman“ vadovu, su kuriais aptarė bendradarbiavimo gyvybės mokslų ir skaitmeninimo srityje galimybes bei ekonominių santykių plėtros perspektyvas. Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis ir komercijos atašė Donata Mauricaitė susitiko su Omano informacinių technologijų viceministru.

Didžiausias ekonominio bendradarbiavimo su Omanu potencialas – gyvybės mokslų, ICT, finansinių technologijų, turizmo ir žemės ūkio srityse. Potencialas bendradarbiauti viešojo sektoriaus skaitmeninimo srityje plėtojant nacionalinės el. valdžios, kibernetinio saugumo ir kitus pajėgumus, tokius kaip daiktų internetas.

Tai viena pirmųjų Lietuvos verslo misijų į Omaną, garsėjantį tradicijomis ir asmeniniais ryšiais pagrįsta verslo kultūra.

Dvišaliai Lietuvos santykiai su Omanu yra intensyviausi iš visų Persijos įlankos šalių. Pagrindinės lietuviškos kilmės prekės, eksportuotos į Omaną 2022 metais, – mediena ir medienos dirbiniai, mineraliniai ir maisto produktai.