Ministrė A. Bilotaitė: tikimės, kad norinčių tapti pareigūnais skaičius augs

Ministrė A. Bilotaitė: tikimės, kad norinčių tapti pareigūnais skaičius augs

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė lankėsi „Litexpo“ vykstančioje parodoje „Karjera ir studijos 2023“, kur apžiūrėjo ministerijai pavaldžių įstaigų ekspozicijas, susitiko su pareigūno kelią planuojančiais pasirinkti jaunais žmonėmis.

Mugėje galima buvo apžiūrėti ir konsultaciją apie karjeros galimybes gauti Policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, taip pat ir Viešojo valdymo agentūros stenduose.

„Ištikus krizėms valstybėje kaip niekad anksčiau matome pareigūnų darbo svarbą ir vis didesnį visuomenės pasitikėjimą vidaus reikalų sistemos tarnybomis. Pareigūno profesija tampa vis labiau prestižine, o statutinės tarnybos – patrauklesnės. Siekiame užtikrinti kokybišką viešąjį saugumą užtikrinančių pareigūnų rengimą ir tam skiriame reikiamą finansavimą“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot ministrės A. Bilotaitės, šiuo metu į pareigūnų rengimui skirtas studijų programas siekiama pritraukti kuo daugiau motyvuotų jaunų žmonių, rūpinamasi finansavimo didinimu. Aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumą policijoje ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje padės spręsti valstybės finansuojamos 125-ios vietos Mykolo Romerio universiteto studijų programose.

Šiais metais stojantieji į Teisės ir policijos veiklos (100 valstybės finansuojamų vietų) ir Teisės ir valstybės sienos apsaugos (25 valstybės finansuojamos vietos) studijų programas neturės konkuruoti su kitais stojančiaisiais į teisės studijas, todėl pretendentams atsiveria daug didesnės galimybės įstoti ir tapti aukštos kvalifikacijos pareigūnais (pvz., tyrėjais) su garantuota darbo vieta ir galimybe tobulėti bei daryti karjerą.

Vidaus reikalų ministerija kviečia visus abiturientus, norinčius tapti policijos ar pasienio pareigūnais, jau dabar kreiptis į policijos įstaigas ar Valstybės sienos apsaugos tarnybą dėl siuntimų stoti į minėtas studijų programas gavimo, nes stojantieji turi suspėti papildomai atlikti Vidaus tarnybos statute nustatytus nepriekaištingos reputacijos, sveikatos būklės, psichologinio tinkamumo ir fizinio pasirengimo patikrinimus.

Daugiau informacijos: http://www.stokipolicija.lt/, https://pasienietis.lrv.lt/lt/stojantiesiems https://www.mruni.eu/study_program/teise-ir-policijos-veikla/ ir https://www.mruni.eu/study_program/teise-ir-valstybes-sienos-apsauga/.

Norintys tapti ugniagesiais gelbėtojais daugiau informacijos gali rasti: https://ugm.lrv.lt/lt/tapk-ugniagesiu-gelbetoju

Statutinių įstaigų pareigūnai rengiami profesinėse policijos, pasieniečių ir ugniagesių gelbėtojų mokyklose. Pernai policijos mokykla kartu su Mykolo Romerio universitetu parengė 143 policijos sistemoje tinkančius dirbti pareigūnus, Pasieniečių mokykla – 120, Ugniagesių gelbėtojų mokykla – 104 pareigūnus.