Viceministras J. Survila: paramos demokratijai ir kovai su propaganda skirtos iniciatyvos padeda atlaikyti autoritarinių režimų represijas

Viceministras J. Survila: paramos demokratijai ir kovai su propaganda skirtos iniciatyvos padeda atlaikyti autoritarinių režimų represijas

Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tarptautinio respublikonų instituto (JAV) viceprezidentu Scott Mastic ir aptarė laisvės, demokratijos ir žmogaus teisių padėtį Rytų kaimynystėse.

„Visos iniciatyvos remiant demokratines jėgas ir visuomenes, patiriančias autoritarinių režimų represijas, reikalauja kantraus ir nuoseklaus darbo, dažnai net nežinant, ar ir kada sužaliuos iniciatyvų pieva. Tačiau tai, kad Ukraina ir Moldova jau yra prie pat derybų dėl narystės Europos Sąjungoje slenksčio, tai, kad Sakartvelas dar vienu žingsniu priartėjo prie Europos Sąjungos, yra įrodymas, kad visos paramos demokratijai ir kovai su propaganda skirtos iniciatyvos stiprina visuomenių tikėjimą ir pasitikėjimą demokratija bei padeda atlaikyti autoritarinių režimų represijas,“ – susitikimo metu pažymėjo viceministras J. Survila.

J. Survila pažymėjo svarbų Tarptautinio respublikonų instituto indėlį Lietuvos kaimynystėje, o taip pat aptarė galimus bendradarbiavimo projektus kitose Rytų partnerystės šalyse.

Susitikimo metu taip pat aptartos Rusijos sukelto karo prieš Ukrainą pasekmės visame regione.

„Negalime sau leisti galvoti apie karo nuovargį. Karą prieš nuožmų agresorių kovoja ukrainiečiai, o visos demokratinės bendruomenės pareiga nenuilstamai telkti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos pergalės vardan. Lietuva taip pat aktyviai prisideda prie gerosios patirties reformų perdavimo tiek Ukrainai, tiek ir kitoms Rytų partnerėms. Ukrainos reformų greitis ir progresas – geriausia paskata visam pasauliui susitelkti į svarbiausią tikslą – Ukrainos neišvengiamą pergalę ir Ukrainos atstatymą, kurį planuoti reikia jau dabar,“ – pažymėjo viceministras.