G. Landsbergis: „Neatidėliotinas Švedijos  tapimas NATO nare bei tęstinė parama Ukrainai – vieni iš svarbiausių prioritetų“

G. Landsbergis: „Neatidėliotinas Švedijos tapimas NATO nare bei tęstinė parama Ukrainai – vieni iš svarbiausių prioritetų“

Rugsėjo 27 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su naujuoju Švedijos Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Larsu Wahlundu  – aptarė dvišalio bendradarbiavimo, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo stiprinimo, paramos prieš Rusijos agresiją kovojančiai Ukrainai klausimus. 

„Vienas iš svarbiausių neatidėliotinų prioritetų – Švedijos narystė NATO, kuri neabejotinai padidins saugumą Baltijos jūros regione bei dar labiau sustiprins visą aljansą, todėl tikimės greito narystės ratifikavimo procedūrų pabaigimo“, – sakė G. Landsbergis.

Ministras taip pat pabrėžė, kad per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje pavyko priartinti Ukrainą prie NATO. „Turime pasinaudoti šia galimybe ir, likus šiek tiek laiko iki kitais metais vasarą Vašingtone įvyksiančio NATO viršūnių susitikimo, privalome judėti į priekį maksimaliu greičiu. Taip pat Ukrainos pergalei yra gyvybiškai svarbu užtikrinti nenutrūkstamą ginkluotės, ypač amunicijos, tiekimą. Kalbant apie ES, didžiausias ilgalaikis saugumas, kurį galime užtikrinti Ukrainai ir mums patiems, yra ES plėtra – tikimės, kad stojimo derybos su Ukraina prasidės šių metų pabaigoje“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.  

G. Landsbergis taip pat pabrėžė, kad tiek globalūs, tiek regione esantys geopolitiniai iššūkiai – Rusijos karas prieš Ukrainą, hibridinės grėsmės, regioninio saugumo stiprinimas – dar labiau suartino Baltijos ir Šiaurės šalis, todėl ir toliau bendrai sieksime, kad regioninio bendradarbiavimo perspektyvos būtų dar labiau stiprinamos ir kitais metais Švedijai koordinuojant Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) bendradarbiavimą. 

Ministras pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais –  Švedija yra artima Lietuvos kaimynė ir partnerė, glaudžiai bendradarbiaujame politiniu lygiu, ekonomikos, energetinio saugumo bei kitose srityse. Švedija yra strateginė Lietuvos prekybos partnerė bei viena didžiausių investuotojų mūsų šalyje. Ministras paskatino ir toliau ieškoti galimybių gilinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, ypač inovatyviuose ir aukštųjų technologijų sektoriuose.

Švedijos Karalystės ambasadorius Lars Wahlund skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė rugpjūčio 28 dieną. Jis yra dešimtasis Švedijos ambasadorius Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo.