Viceministrė J. Neliupšienė: tikime, kad Europos Komisijos rekomendacijos konsoliduos pastangas demokratinėms reformoms Sakartvele

Viceministrė J. Neliupšienė: tikime, kad Europos Komisijos rekomendacijos konsoliduos pastangas demokratinėms reformoms Sakartvele

Lapkričio 30 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė Vilniuje susitiko su Sakartvelo užsienio reikalų ministro pavaduotoju Teimuraz Janjalia, atvykusiu dalyvauti Rytų partnerystės aukšto lygio saugumo ir gynybos seminare.

Susitikimo metu viceministrė J. Neliupšienė pakartojo Lietuvos paramą Sakartvelo ir kitų Rytų partnerystės valstybių eurointegraciniams siekiams, tačiau kartu pabrėžė, kad galutiniai sprendimai dėl šalies kandidatės statuso suteikimo Sakartvelui ES Tarybos pusėje bus priimami visapusiškai vertinant šios šalies pažangą įgyvendinant Europos Komisijos pateiktas rekomendacijas. 

„Europos Komisija rekomendavo suteikti Sakartvelui ES šalies kandidatės statusą, o ES valstybės narės, turinčios priimti galutinį sprendimą ES Taryboje, atidžiai vertina, kas yra padaryta įgyvendinant šias rekomendacijas. Dabar yra itin svarbu užtikrinti, kad Sakartvelas pademonstruotų maksimalias pastangas dėl kiekvienos iš pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo, taip pat savo siekį tapti neatsiejama demokratinės Europos dalimi. Labai svarbūs Sakartvelo vyriausybės veiksmai stiprinant politinę depoliarizaciją, rinkimų sistemą, teismų reformas, deoligarchizaciją, užtikrinant pilietinės visuomenės įtraukimą į šiuos procesus“, – akcentavo J. Neliupšienė.

Europos Komisija šių metų lapkričio 8 dieną paskelbė metinę plėtros ataskaitą, rekomenduodama suteikti Sakartvelui šalies kandidatės statusą ir pradėti derybas dėl narystės ES su Ukraina ir Moldova. Tolimesnis klausimo svarstymas numatomas gruodžio 12 dienos ES Bendrųjų reikalų taryboje ir gruodžio 14–15 dienomis vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.