Praūžė Sūrių festivalis: apdovanoti skaniausieji

Praūžė Sūrių festivalis: apdovanoti skaniausieji

Rugpjūčio 13 d. sūrininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos ir sūrio ragautojai rinkosi į devintąjį Sūrių festivalį Druskininkuose. Šiemet jame dalyvavo daugiau kaip 30 gamintojų, vystančių trumpą tiekio grandinę, taigi lankytojai galėjo paragauti ar nusipirkti sūrio tiesiai iš ūkininkų.

„Šis festivalis yra išskirtinis ne tik tuo, kad čia galima sutikti sūrininką, iš jo rankų pirkti paties pagamintą gaminį, bet ir suprasti skonio subtilybes, kaip tas sūris gimsta. Kitas labai svarbus dalykas – pirkdami sūrį mes ne tik gauname jį iš jo gamintojo rankų, bet ir apsikeičiame vertybėmis, sutikdami jo gamintoją, galėdami pasišnekėti, suprasti, kuo jis gyvena, tuomet tas sūris įgauna dar daugiau svarbos“, – kalbėjo ministras Kęstutis Navickas, padėkojęs gamintojams, organizatoriams už gražią ir prasmingą šventę.

Žemės ūkio ministerija – viena iš Sūrių festivalio rėmėjų – siekia  skatinti tiesioginius žemės ūkio ir maisto produktų pardavimus ne tik kaimo vietovėse, bet ir miestuose, taip sukuriant papildomą pridėtinę vertę žemės ūkio sektoriuje. Mažinant galimų tarpininkų tarp gamintojo ir galutinio vartotojo skaičių, produkcijos transportavimo ir pardavimo kaštus, skatinamas labai smulkių, smulkių ir vidutinių ūkių pajamų augimas, gyvybingumas.

Festivalyje netrūko pramogų ir įdomybių: šurmuliavo sūrininkų ir kitų gamintojų mugė, vyko sūrių konkursas, paskaitos, edukacijos, vaikų ir suaugusiųjų laukė sūriškos pramogos.

Sūrių konkurso 2023 nugalėtojai:

Geriausias karvių pieno sūris „Grynas” – sūrininkas Vilmantas Navickas (Lietuva).

Geriausias avių pieno sūris „Gouda owca” – Kamil Holajda iš Sernica Dolnośląska (Lenkija).

Geriausias ožkų pieno sūris „Groseron” – Monika Lasoń Groser (Lenkija).

Geriausias minkštasis sūris – „Ožka pataluose”, Laužėnų kaimo sūrinė (Lietuva).

Geriausias balto pelėsio sūris – „Ožka pataluose”, Laužėnų kaimo sūrinė (Lietuva).

Geriausias mėlynojo pelėsio sūris – „Ožkų šilelis”, Laužėnų kaimo sūrinė (Lietuva).

Geriausias puskietis sūris – „Birželis”, Laužėnų kaimo sūrinė (Lietuva).

Geriausias kietasis sūris „Groseron” – Monika Lasoń Groser (Lenkija).

Publikos mėgstamiausias sūris „Groseron” – Monika Lasoń Groser (Lenkija).

GRAND PRIX – „Groseron” – Monika Lasoń Groser (Lenkija).