SAM dalyvavo pratybose „Perkūno bastionas 2023“

SAM dalyvavo pratybose „Perkūno bastionas 2023“

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai 2023 m. rugsėjo 27–29 d. dalyvavo Lietuvos kariuomenės organizuotose stalo pratybose su praktiniais veiksmais „Perkūno bastionas 2023“.

Pratybų tikslas – įvertinti valstybės institucijų, savivaldos ir ginkluotųjų pajėgų gebėjimą reaguoti bei veikti įvairių teisinių režimų – nepaprastosios padėties, mobilizacijos ir karo – atvejais. Taip pat – peržiūrėti teisinės bazės aktualumą, tobulinti informacijos kaitos procedūras tarpinstitucinės sąveikos metu, treniruoti įvairių lygių specialistus ir sprendimų priėmėjus krizių valdymo specifikos.

Pratybų metu aktyvuotai Sveikatos apsaugos ministerijos Mobilizacijos valdymo grupei vadovavusi SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė pabrėžia, kad „Perkūno bastionas 2023“ – tai dar vienas strategiškai svarbus žingsnis užtikrinant sveikatos sektoriaus parengtį ekstremaliųjų situacijų ir valstybės ginkluotos gynybos atveju.

„Siekiame, kad Sveikatos apsaugos ministerija būtų pasirengusi koordinuoti potencialius sveikatos apsaugos sistemos iššūkius, užtikrinti sklandų sveikatos sektoriaus įstaigų bendradarbiavimą ir efektyvų krizinių situacijų sprendimą. Sveikatos įstaigų parengtis – vienas iš svarbių mūsų darbo prioritetų“, – sakė SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Pratybose „Perkūno bastionas 2023“ dalyvavo Lietuvos kariuomenė, Nacionalinis krizių valdymo centras, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos, Energetikos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 8 pietų Lietuvos savivaldybės ir kitos institucijos.

Tokio pobūdžio pratybas Lietuvos kariuomenė organizuoja nuo 2017 m. kasmet kitoje Lietuvos savivaldybėje ar regione, siekiant įtraukti kuo daugiau savivaldybių ir susijusių institucijų, valstybės tarnautojų ir pilietinės visuomenės į pasirengimą valstybės gynybai.

Lrv.lt nuotrauka

SAM Komunikacijos skyrius