Troyes mieste Prancūzijoje vykusioje Jaunimo knygų mugėje dėmesys J. Vilės kūrybai

Troyes mieste Prancūzijoje vykusioje Jaunimo knygų mugėje dėmesys J. Vilės kūrybai

Spalio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Troyes mieste ir kartu su Lietuvos garbės konsule Anne-Marie Goussard dalyvavo 37-ojoje Jaunimo knygų mugėje, kurioje šiemet pristatyta lietuvių autorės Jurgos Vilės kūryba.

Visą savaitgalį vykstančios knygų mugės metu Prancūzijos moksleiviai ir jų tėvai turėjo galimybę susitikti ir susipažinti su jaunimui rašančiais literatūros autoriais. Šiais metais jaunieji prancūzai vartydami Jurgos Vilės pirmojo grafinio romano „Sibiro Haiku“ puslapius įdėmiai klausėsi lietuvių autorės pasakojimo apie Lietuvą ir jos šeimos deportaciją į Sibirą Antrojo pasaulinio karo metu.

„Ši mugė suteikia išskirtines galimybes pristatyti Lietuvą ir jos istoriją Prancūzijos moksleiviams. Tai investicija į ateitį, nes knygos suteikia galimybę pažinti“, – Jaunimo knygų mugės atidarymo ceremonijoje teigė N. Aleksiejūnas.

Ambasadorius taip pat susitiko su Troyes miesto vicemere Stephanie Lochard-Fraenkel, Aube departamento prefekte Cecile Dindar, Rachi Instituto direktoriumi Jean Daubigny. Susitikimų metu aptartas pasirengimas Lietuvos sezonui Prancūzijoje 2024 m. ir būsimi bendri projektai. Ambasadorius taip pat apsilankė Troyes miesto žydų bendruomenės surengtame aukų Izraelyje pagerbimo ceremonijoje. Susitikime su Brienne miesto susigiminiavimo komiteto pirmininku Francis Moreau buvo apsvarstytos Tauragės ir Brienne miestų partnerystės galimybės. Taip pat Knygų mugėje surengtas lietuviškos gastronomijos pristatymo renginys.

2019 metais išleista Jurgos Vilės knyga „Sibiro Haiku“ vaizdingai aprašo vieną jautriausių Lietuvos istorijos periodų. Šis romanas buvo išverstas į keliolika kalbų ir nominuotas Angulemo festivalyje (Jaunimo kategorijoje) Prancūzijoje.