Lietuvos ambasadorius R. Šlepavičius įteikė skiriamuosius raštus Filipinų Prezidentui

Lietuvos ambasadorius R. Šlepavičius įteikė skiriamuosius raštus Filipinų Prezidentui

Spalio 3 dieną Lietuvos ambasadorius Ričardas Šlepavičius Maniloje įteikė skiriamuosius raštus Filipinų Prezidentui Ferdinandui Romualdezui Marcosui. Pokalbyje su Prezidentu R. Šlepavičius pabrėžė, kad Lietuva ir Filipinai yra bendramintės valstybės, kurios šių dienų globalius iššūkius vertina vienodai bei siekia ginti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.

„Ir toliau solidariai turime remti Ukrainos kovą prieš Rusijos agresiją, kovoti su autoritarinių valstybių bandymais vienašališkai keisti nusistovėjusias taisykles, karo Europoje ir Covid-19 pandemijos pasekmėmis. Lietuvai siekiant plėtoti santykius su Indijos-Ramiojo vandenynų regiono šalimis, norime atrasti naujas bendradarbiavimo galimybes ir su Filipinais“, – kalbėjo Lietuvos diplomatas. Ambasadorius taip pat pastebėjo, kad šalis siejančios krikščioniškos vertybės ir meilė krepšiniui yra puikus pagrindas tolesnei žmonių tarpusavio ryšių plėtrai.

Pakalbio metu Prezidentas F. R. Marcosas ypač susidomėjo Lietuvos pasiekimais lazerių sektoriuje. Jo vertinimu, lietuviškos technologijos ir jų pritaikymas Filipinuose galėtų tapti Lietuvos ir Filipinų ekonominio bendradarbiavimo pagrindu.     

Po ceremonijos Malakanano rūmuose ambasadorius R. Šlepavičius padėjo atminimo vainiką prie nacionalinio didvyrio Jose Rizalio, kuris paskatino Filipinų nepriklausomybės siekius, paminklo.

R. Šlepavičius yra penktasis Lietuvos ambasadorius Filipinams nuo 1991 metų, kuomet buvo užmegzti Lietuvos ir Filipinų diplomatiniai santykiai, bei pirmasis akredituotas iš Seulo. Iki  mūsų šalies ambasados Pietų Korėjoje įsteigimo 2021 m. rugsėjį Filipinams būdavo akredituojamas Lietuvos ambasadorius Japonijoje.

Filipinų Respublikos Prezidento kanceliarijos ir LR ambasados Korėjos Respublikoje nuotraukos