Ukrainos ir Moldovos delegacijoms pristatoma Lietuvos ankstyvojo ugdymo patirtis

Ukrainos ir Moldovos delegacijoms pristatoma Lietuvos ankstyvojo ugdymo patirtis

2024-03-13

Kovo 13 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje lankosi Ukrainos, Moldovos delegacijos, taip pat Estijos, Tarptautinės darbo organizacijos Vidurio ir Rytų Europos biuro atstovai. Ministerijų, kitų vyriausybinių, taip pat ir nevyriausybinių organizacijų, profesinių sąjungų federacijų atstovai visą dieną paskyrė ikimokyklinio ugdymo aktualijoms.

„Politinių partijų susitarime dėl švietimo, nacionaliniuose strateginiuose dokumentuose vaikų ugdymui nuo gimimo iki privalomo mokymosi mokykloje yra skiriamas didelis dėmesys. Siekis – kad visiems vaikams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, šeimos galimybių ir kitų aplinkybių, būtų sudarytos galimybės dalyvauti kokybiškame instituciniame ikimokykliniame ugdyme. Planuojant  konkrečius darbus išskiriamos dvi kryptys: kad visiems vaikams paslaugos būtų prieinamos ir kad jos būtų kokybiškos“, – sveikindamas renginio dalyvius sakė viceministras Ramūnas Skaudžius.

Lietuva svečiams pristato Lietuvos ikimokyklinio ugdymo situaciją, alternatyvaus ikimokyklinio ugdymo pavyzdžius, modulinių darželių patirtį, ikimokyklinio ugdymo inovacijas. Per diskusijas aptartos alternatyvaus ikimokyklinio ugdymo ir vaikų priežiūros tiekėjų paslaugų finansavimo, reguliavimo, priežiūros stebėsenos ir kitos temos. 

Tarptautinį renginį organizavo Viešosios politikos ir vadybos institutas.