Mokslo ir studijų institucijos kviečiamos pretenduoti dėl paramos „Europos horizonto“ projektams

Mokslo ir studijų institucijos kviečiamos pretenduoti dėl paramos „Europos horizonto“ projektams

Mokslo ir studijų institucijos kviečiamos aktyviai dalyvauti Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ veiklose. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tam numato skirti 40 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano. Parama skatinamas mokslo ir studijų institucijų dalyvavimas tarptautiniuose mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektuose, bendradarbiavimo su mokslo ir verslo partneriais plėtojimas.

„Tam, kad mokslo produkcija galėtume konkuruoti globaliai, mums reikia, kuo aktyvesnio Lietuvos mokslininkų įsitraukimo į tarptautinius MTEP projektus. Tam reikia dalyvauti tarptautiniuose tinkluose,  plėsti partnerysčių ratą. Vis tik net ir laimėjus „Europos horizonto“ kvietimus dalis projektų nebūdavo įgyvendinami vien dėl to, kad daliai Lietuvos mokslo ir studijų institucijų pristigo lėšų, kurios būtinos kaip šalies ar institucijos finansinis indėlis. Šios „Europos horizonto“ skatinimo priemonės yra gera žinia toms mokslo ir studijų institucijoms, kurias nuo dalyvavimo tarptautiniuose MTEP projektuose stabdydavo būtent lėšų trūkumas“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Mokslo ir studijų institucijos yra kviečiamos teikti paraiškas dėl paramos, skirtos kofinansuoti dalyvavimą tarptautiniuose Europos Sąjungos koordinavimo iniciatyvų projektuose. Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis numatoma padengti mokslo ir studijų institucijų apmokamą sumos dalį, reikalingą dalyvauti „Europos horizonto“ projektuose. Su kvietimu galima susipažinti čia.

Taip pat paskelbtas kvietimas gauti paramą mokslo ir studijų institucijų, verslo klasterių narystei bei veiklai tarptautiniuose tinkluose, kuriančiuose iniciatyvas, susijusias su „Europos horizonto“ programa. Šios investicijos mokslininkus ir verslo atstovus skatintų dalyvauti Europos partnerystėse, tarptautinėse asociacijose. Su kvietimu galima susipažinti čia.

Ministerijos inicijuota „Europos horizonto“ skatinimo priemonė skirta paskatinti Lietuvos mokslo ir verslo atstovus kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėse mokslinių tyrimų finansavimo programose ir taip prisidėti prie šalies mokslo tarptautiškumo, kokybės didinimo.