Viceministras M. Adomėnas pakvietė Korėjos Respubliką prisijungti prie Lietuvos projektų skirtų Ukrainos atstatymui

Viceministras M. Adomėnas pakvietė Korėjos Respubliką prisijungti prie Lietuvos projektų skirtų Ukrainos atstatymui

Gegužės 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Korėjos Respublikos prekybos ministro pavaduotoju Jeong Daejin, kuriose aptarė investicijų, prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo klausimus.

Dvišalių konsultacijų metu viceministras M. Adomėnas džiaugėsi aktyvia Lietuvos ir Pietų Korėjos ekonominio bendradarbiavimo darbotvarke. Korėjos Respublika yra viena iš svarbiausių Lietuvos partnerių Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Viceministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo dėl aukštųjų technologijų klausimus, buvo apžvelgta lazerių ir gyvybės mokslų plėtra, eksportas į Korėjos Respubliką ir tolimesnis lietuviškų aukštųjų technologijų potencialas rinkoje.

Susitikime viceministras padėkojo Korėjai už paramą Ukrainai ir stiprią poziciją Rusijos karo prieš Ukrainą klausimu. Taip pat, pabrėžė būtinybę teikti ilgalaikę paramą Ukrainai ir pakvietė Korėjos Respubliką prisijungti prie Lietuvos projektų skirtų Ukrainos atstatymui.

Susitikime taip pat aptartas Lietuvos bendradarbiavimo su Korėjos Respublika potencialas skaitmeninės transformacijos ir inovacijomis grindžiamo augimo srityse.