Viceministro E. Meilūno susitikimuose su Meksikos ir Peru ambasadoriais – dėmesys verslo ryšiams

Viceministro E. Meilūno susitikimuose su Meksikos ir Peru ambasadoriais – dėmesys verslo ryšiams

Gruodžio 4 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas atskirai susitiko su naujuoju Meksikos ambasadoriumi Lietuvai Alejandro Alday ir Peru ambasadoriumi Eric Edgardo Guillermo Anderson Machado. Susitikimuose viceministras pabrėžė tarptautine teise grįstų vertybių svarbą, aptarė galimybes skatinti aktyvesnį verslo bendradarbiavimą ir puoselėti kultūros ryšius.

Stokholme reziduojantis Meksikos ambasadorius tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentui.

Viceministras padėkojo Meksikos ambasadoriui A. Alday už solidarią šalies laikyseną Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje ir paragino pristatyti savo šalies verslo bendruomenei Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą, plačias galimybes plėtoti verslo ryšius šiuolaikinių technologijų ir gyvybės mokslų srityje. Pabrėžta kultūros mainų svarba: šiemet Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis ir institucijomis garbės svečio teisėmis dalyvavo Gvadalacharos knygų mugėje. Lietuvoje, padedant Meksikos ambasadai Stokholme, nuolat pristatomas meksikiečių menas ir tradicijos.

Su ambasadoriais viceministras E. Meilūnas aptarė Lietuvos galimybes bendradarbiauti įgyvendinant Ramiojo vandenyno aljanso projektus. Šio aljanso, vienijančio Čilę, Kolumbiją, Meksiką ir Peru, stebėtoja Lietuva tapo 2017-aisiais.

Nuo vasario mėnesio Lietuvoje akredituotas Helsinkyje reziduojantis Peru ambasadorius E. E. G. Anderson Machado su viceministru aptarė galimybes surengti dvišales konsultacijas, kuriose būtų aptariami politiniai ir   kultūriniai klausimai, taip pat daug dėmesio skiriama verslo ryšiams. Praėjusiais metais Lietuvos eksportas į Peru išaugo net keturis kartus.