Viešoji konsultacija dėl rudenį startuosiančios suaugusiųjų švietimo platformos mokymo programų kokybės užtikrinimo

Viešoji konsultacija dėl rudenį startuosiančios suaugusiųjų švietimo platformos mokymo programų kokybės užtikrinimo

Pexels Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia visuomenę teikti pastabas ir pasiūlymus dėl naujos skaitmeninės suaugusiųjų švietimo platformos – Individualių mokymosi paskyrų sistemos – mokymosi programų kokybės užtikrinimo. Viešosioms konsultacijoms pristatomas Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų, skelbiamų Individualių mokymosi paskyrų sistemoje, kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo projektas.

Projekte numatoma nustatyti reikalavimus neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programoms, kurios bus skelbiamos skaitmeninėje švietimo platformoje, jų įgyvendinimo stebėseną ir vertinimą.

Vieno langelio principu veiksianti švietimo platforma skirta mokytis ir tobulinti profesinę kvalifikaciją. Joje besimokantys suaugusieji, taip pat savo darbuotojų mokymu ir kvalifikacijos tobulinimu besirūpinančios įmonės, galės turėti savo individualias paskyras, rasti kokybiškas mokymosi programas ir iš jų išsirinkti sau tinkamiausią, gauti nuotolines karjeros konsultavimo paslaugas, pretenduoti į valstybės paramą mokymuisi.

Platformos tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas kryptingam suaugusiųjų mokymuisi užtikrinant patogų aktualios informacijos pasiekimą, konsultavimą bei galimybes finansuoti mokymąsi vieno langelio principu veikiančioje sistemoje.

Numatoma, jog Individualių mokymosi paskyrų sistema galėtų veikti nuo šių metų lapkričio.

Pastabų ir pasiūlymų dėl aprašo projekto laukiama iki rugpjūčio 4 d. el. paštu [email protected].