Lietuvos čiuožimo federacija nesikreipė dėl čempionato finansavimo

Lietuvos čiuožimo federacija nesikreipė dėl čempionato finansavimo

2024-01-10

Lietuvos čiuožimo federacija, kaip ir kitos šalies sporto organizacijos, gali gauti valstybės finansavimą savo rengiamoms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms. 

Lietuvos sporto šakų federacijų Lietuvoje rengiamas tarptautines aukšto meistriškumo sporto varžybas valstybė iš dalies finansuoja konkurso būdu. Federacijoms žinoma, kad kasmet skelbiamame konkurse dalinis finansavimas yra skiriamas einamaisiais metais vyksiančioms ar jau tais metais įvykusioms varžybomis. 

2024 m. vyksiančių varžybų finansavimo konkursas paskelbtas sausio 4 d., sporto šakų federacijų ir organizacijų paraiškos priimamos iki vasario 2 d., konkursą administruoja Nacionalinė sporto agentūra. Europos dailiojo čiuožimo čempionatą rengianti Lietuvos čiuožimo federacija gali pretenduoti į dalinį valstybės finansavimą ir gauti jį kaip kompensaciją už įvykusias varžybas.

Šiandien Lietuvos čiuožimo federacija Nacionalinės sporto agentūros paskelbtam dalinio finansavimo konkursui paraiškos dar nebuvo pateikusi ir pageidaujamos sumos neįvardijo. Konkurso būdu finansuojamoms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms didžiausia skiriama suma vienam pareiškėjui siekia 500 tūkst. eurų.

Tarptautinėms aukšto meistriškumo varžybų konkursui numatyta 1 mln. eurų.

Pasak Nacionalinės sporto agentūros, šiemet konkursas paskelbtas anksčiau. Paprastai šiam konkursui paraiškų pateikiama už bemaž dvigubai didesnę sumą nei numatytas finansavimas. Todėl dalis paraiškų būna nefinansuojama ar skiriamas mažesnis finansavimas. 

Yra buvę, kad Vyriausybė atskiru sprendimu skiria finansavimą rengti tam tikras tarptautines varžybas Lietuvoje, bet tokie procesai užtrunka, tam reikia vertinimo, valstybės biudžeto planavimo. Lietuvos čiuožimo federacija savo iniciatyvos su valstybe nederino, iš anksto dėl finansavimo nesikreipė.