Vilniuje diskutuota apie Trijų jūrų iniciatyvos šalių bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje iššūkius ir galimybes

Vilniuje diskutuota apie Trijų jūrų iniciatyvos šalių bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje iššūkius ir galimybes

Balandžio 27 dieną Vilniuje vyko seminaras, skirtas Trijų jūrų iniciatyvos (toliau – 3JI) šalių bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje didinimui.

Seminare, kuriame dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Komisijos, taip pat energetikos įmonių atstovai, diskutuota apie energetikos infrastruktūros junglumo didinimą Šiaurės – Pietų ašyje ir kaip 3JI galėtų prisidėti sprendžiant dabartinius energetinio saugumo iššūkius regione bei padėti Ukrainai užtikrinant energetinių sistemų atsparumą. Taip pat apsikeista nuomonėmis suskystintų dujų transportavimo pajėgumų didinimo, atsinaujinančių išteklių skatinimo, dekarbonizacijos temomis.

Lietuva pristatė savo patirtį vystant energijos kaupimo pajėgumus, neseniai vykusio autonominio elektros tinklo bandymo rezultatus. Renginio metu buvo konstatuota, jog priklausomybės nuo Rusijos ir nedemokratinių šalių energetinių resursų mažinimas, energetinių išteklių diversifikacija ir atsinaujinančios energetikos skatinimas turėtų būti bendras 3JI šalių tikslas.

Ambasadorius Trijų jūrų iniciatyvai ir junglumui Gediminas Varvuolis seminare pabrėžė transatlantinio bendradarbiavimo, regioninių jungčių ir europinių žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo svarbą regione.

Tai yra antrasis renginys 3JI formate, organizuotas Užsienio reikalų ministerijai bendradarbiaujant su Lenkijos ambasada Vilniuje. Pernai analogiškas renginys buvo skirtas 3SI kibernetinio saugumo ir skaitmenizavimo temai.