Ministras G. Landsbergis: Jau laikas aiškiai atsakyti Ukrainai, kaip ir kada ji gali prisijungti prie Aljanso – miglotų pažadų dalijimo metas baigėsi

Ministras G. Landsbergis: Jau laikas aiškiai atsakyti Ukrainai, kaip ir kada ji gali prisijungti prie Aljanso – miglotų pažadų dalijimo metas baigėsi

Šiandien, birželio 1 dieną, Osle vyko neformalus NATO užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame dalyvavo ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Ukraina keturiolika metų laukė atsakymo iš NATO. Per šį laiką mes visi tapome dviejų Rusijos invazijų prieš Ukrainą liudininkais. Jau laikas aiškiai pasakyti Ukrainai kaip ir kada ji gali prisijungti prie Aljanso- miglotų pažadų dalijimo metas baigėsi“, – susitikimo metu sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Neturime pasiduoti iliuzijai, kad Rusija kovodama prieš Ukrainą kelia mažesnį pavojų Rytų flangui – ši blogio imperija geba persigrupuoti ir atsinaujjnti. Baltarusijos tapimas Rusijos bendrininke šiame kare taip pat yra papildomas rūpestį keliantis faktorius ir pagrindas kuo skubiau vykdyti Madride pasiektus susitarimus – stiprinti gynybą ir atgrasymą mūsų regione,” – diskusijoje su NATO šalių ministrais pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Neformaliame, Osle vykusiame NATO ministrų susitikime didžiausias dėmesys buvo skirtas Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo darbotvarkei.

„Osle įvykusi atvira diskusija – labai svarbus ir būtinas žingsnis ieškant sutarimo tarp Aljanso narių”, – pasibaigus susitikimui sakė ministras G. Landsbergis.