Vilniuje susitiko Lietuvos ir Kosovo užsienio reikalų viceministrai

Vilniuje susitiko Lietuvos ir Kosovo užsienio reikalų viceministrai

Balandžio 17 dieną Vilniuje Lietuvos užsienio reikalų viceministrės Jovitos Neliupšienės susitikime su Kosovo užsienio ir diasporos reikalų viceministru Kreshnik Ahmeti aptarti dvišaliai ryšiai, auganti Lietuvos ir Kosovo prekyba, padėtis Vakarų Balkanų regione.

J. Neliupšienė teigiamai įvertino intensyvius dvišalius ryšius pastaraisiais metais – pernai susitiko šalių Prezidentai, šiemet Ministrai Pirmininkai, reguliariai taip pat susitinka Lietuvos ir Kosovo ministrai. Pozityviai vystosi ir dvišalė prekyba, antrus metus iš eilės auganti daugiau kaip 50%.

Anot viceministrės, Lietuva teigiamai vertina Kosovo poziciją Rusijos atžvilgiu. Kosovas savanoriškai prisideda prie ES bendrosios užsienio ir saugumo politikos bei ES įvestų sankcijų Maskvai, priima karo pabėgėlius iš Ukrainos.

Kosovo užsienio reikalų  ir diasporos viceministras plačiau pristatė neseniai pasiektą ES inicijuotą Serbijos ir Kosovo susitarimą dėl santykių normalizavimo.

J. Neliupšienė susitikime akcentavo reformų svarbą šalies vystymuisi, paragino šiuo tikslu aktyviau naudotis ES Dvynių projektais, per kuriuos galėtų perimti ir Lietuvos patirtį. Viceministrė pažymėjo, kad vienas svarbiausių kriterijų šalių Eurointegraciniame kelyje yra teisės viršenybės užtikrinimas. Anot jos, teisingumo reforma yra viena sudėtingiausių, tačiau kartu reikšmingiausia.

Viceministrė taip pat pasidžiaugė, kad Kosovui netrukus bus suteiktas ilgai lauktas bevizis režimas.

„Svarbu, kad Kosovo piliečiai jau greitai, nuo 2024 m. sausio 1 d. galės laisvai be vizų keliauti į ES, tai dar labiau sustiprins jūsų gyventojų ryšius su Europa“, – sakė J. Neliupšienė.

Lietuva pripažino Kosovo nepriklausomybę ir užmezgė diplomatinius santykius su šia Vakarų Balkanų valstybe 2008 m.