Ministras G. Landsbergis: Lituanistinių mokyklų bendruomenės – pilietiškumo, patriotizmo ugdymo pamatas

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, sveikindamas lituanistines bendruomenes su Rugsėjo 1–ąja, teigia, kad lietuvių kalbos puoselėjimas užsienyje – ne tik svarbus ryšio su Lietuva išlaikymo, bet ir pilietiškumo, patriotizmo ugdymo pamatas, valstybės išlikimo garantas.

„Lietuvių kalba yra pagrindas jaunajai diasporos kartai geriau pažinti Lietuvą, tiesiogiai ją suvokti ir dalyvauti ją kuriant. Štai kodėl investicija į lituanistinį švietimą kartu yra ir investicija į tvirtą diasporos ryšį su Lietuva ateityje“, – teigia G. Landsbergis.

Ministras kreipėsi į lituanistinių mokyklų vadovus, mokytojus, rėmėjus, moksleivius ir jų tėvus: „Dėkoju Jums, visoms lituanistinių mokyklų bendruomenėms, už kryptingas pastangas puoselėti lietuvybę įvairiose pasaulio šalyse ir linkiu pažinimo džiaugsmo kupinų, kūrybingų ir sėkmingų mokslo metų!“

Pasak G. Landsbergio, Rugsėjo 1–oji – Mokslo ir žinių diena – vilties ir bendravimo džiaugsmo kupina šventė, vėl atverianti naujų mokymosi galimybių ir jungianti pasaulio švietimo bendruomenes.

Ministras pažymėjo, kad Lietuvos valstybės skiriamas finansavimas pasaulio lituanistinėms mokykloms padeda didinti jų ir jose besimokančiųjų skaičių, gerinti lituanistinio švietimo prieinamumą ir užtikrinti jo kokybę, taip pat leidžia Lietuvos diasporos jaunimui išlaikyti ryšį ir kurti bendrystę su Lietuva.