VRM savivaldybėms surengs mokymus apie administracinių paslaugų pildymą

VRM savivaldybėms surengs mokymus apie administracinių paslaugų pildymą

2024-04-17

Siekiant pagerint administracinių paslaugų aprašymų kokybę, Vidaus reikalų ministerija š. m. balandžio 17 d. 14 val. savivaldybėms surengs nuotolinius mokymus, skirtus atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus ir aptarti administracinių paslaugų aprašymų rengimo iššūkius.

Vidaus reikalų ministerijai bendradarbiaujant su Informacinės visuomenės plėtros komitetu, sujungtos dvi valstybės informacinės sistemos, todėl nuo 2023 m. gruodžio 20 d. informaciją apie visas valstybėje teikiamas administracines paslaugas galima rasti vienoje vietoje – Elektroninių valdžios vartų portale (www.epaslaugos.lt).

Sėkmingai įgyvendintas informacinių sistemų apjungimas ir suvienodinti reikalavimai administracinių paslaugų aprašymams sumažino nepagrįstą administracinę naštą, tekusią paslaugas teikiančioms institucijoms, kurios tą pačią informaciją iki šiol turėjo teikti dvejose skirtingose sistemose.

„Suvienodinta paslaugos aprašymo forma užtikrins, kad gyventojai visose savivaldybėse gautų vienodai išsamią, aktualią informaciją apie jiems reikalingas paslaugas. Tikimasi, kad tai ne tik gerins administracinių paslaugų kokybę, bet ir paskatins aktyvesnį elektroninių paslaugų naudojimą“, – teigia vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė.

Kokybiškai užpildyti paslaugų aprašymai leis Vidaus reikalų ministerijai valdyti informaciją apie visų valstybėje teikiamų administracinių paslaugų teikimo procedūras, jų kainas bei joms vykdyti reikalingus dokumentus. Šios informacijos analizė leis Vidaus reikalų ministerijai teikti sisteminius pasiūlymus dėl administracinių paslaugų kokybės gerinimo ir prieinamumo didinimo.