Vyriausybėje pasveikinti aukščiausiais įvertinimais egzaminus išlaikę abiturientai

Vyriausybėje pasveikinti aukščiausiais įvertinimais egzaminus išlaikę abiturientai

A. Ufarto/ELTA nuotr. Rugpjūčio 8-ąją Vyriausybės rūmuose pagerbti abiturientai ir profesinių įstaigų absolventai, geriausiais įvertinimais šiemet išlaikę brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos bei tarptautinio bakalaureato programos egzaminus. Šventėje dalyvavusius abiturientus, jų mokytojus ir artimuosius, o taip pat ugdymo įstaigų vadovus pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Jūsų pasiekimai, kuriais šiandien džiaugiamės ir didžiuojamės, nebūtų įmanomi be mokytojų, tėvų ir kitų artimųjų, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė. – Noriu padėkoti mokytojams už kantrybę, gebėjimą parodyti savo auklėtiniams kryptį, sudominti, kartais galbūt priminti, kad nuo įdėto darbo ir pasirinkimų labai daug kas priklauso ateityje. Ji yra sunkiai nuspėjama, todėl kuo smalsesni, žingeidesni ir įvairiapusiškesni esame mokykloje, tuo mažiau mums baisūs ateities išbandymai. Ypatingai svarbūs Jūsų pasiekimuose yra ir tėvai, sesės, broliai ar seneliai, padrąsinantys sunkesnę valandą, kai ne viskas atrodo rožėmis klota, ar pagiriantys tuomet, kai sekasi puikiai. Labai džiaugiuosi galėdama būti šios šventės, Jūsų visų daugelio metų pasiekimų paminėjimo, dalimi. Tai yra vieno etapo pabaiga ir naujo pradžia – nebijokite jame rinktis, suklysti ir pripažinti klydę, jeigu taip atrodytų, nebijokite tiesiog drįsti. Linkiu didžiausios sėkmės Jūsų ateities pasirinkimuose“.

„Dabar svarbu, kad pasiekę aukščiausių vertinimų, nepasiduotumėte spaudimui tokiais būti visada. Pasilikite erdvės įvairovei, naujų pradžių, nežinojimo ir klaidų tikimybėms, išsaugokite ne tik pasididžiavimą pasiekimais, bet ir šimtabalę skalę pranokstantį patirties alkį. Iš mokyklos išsinešate ne tik žinias, kurios galbūt po kurio laiko ir prisimirš, bet liks mokėjimas mokytis, gebėjimas suprasti, analizuoti ir pritaikyti informaciją, siekti tikslo. Džiugu, kad pasidėjote gerą pamatą“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas.

Šventėje abiturientams įteikti padėkos raštai ir atminimo dovana, jos dalyviams pasirodė poetinio vyksmo teatras „P teatras“.

Bent tris ar daugiau maksimalius šimto balų įvertinimus egzaminų sesijoje šiemet gavo 67 Lietuvos abiturientai. Penkiais šimtukais įvertinti 3 abiturientai, keturis šimtukus gavo 14 abiturientų, tris šimtukus baigiamuosiuose egzaminuose pelnė 53 šiemet mokyklas baigę jaunuoliai.

Vyriausybės informacija