ŽŪM parengė draudžiamų  įvežti rusiškos ir baltarusiškos kilmės  produktų sąrašą

ŽŪM parengė draudžiamų  įvežti rusiškos ir baltarusiškos kilmės  produktų sąrašą

2024-05-22

Žemės ūkio ministerija parengė konkretų draudžiamų į Lietuvą importuoti rusiškos ir baltarusiškos kilmės žemės ūkio produktų bei pašarų sąrašą. Jame yra daugiau kaip 2,8 tūkst. įvairių produktų. Šiuo metu dar derinamą sąrašą savo nutarimu turės patvirtinti mūsų šalies Vyriausybė.

Patvirtinus šį draudžiamų įvežti žemės ūkio produktų ir pašarų sąrašą bus silpninama grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančių valstybių ekonomika ir tuo pat metu stiprinamas mūsų šalies nacionalinis saugumas.

Sąrašas parengtas atsižvelgiant į žemės ūkio produktų ir pašarų įvežimo kiekį, struktūrą bei vertę. Į jį patenka 24 grupių produktai: gyvi gyvūnai, mėsa ir jos subproduktai, žuvys, pienas ir jo produktai, kiaušiniai, natūralus medus, negyvūninės kilmės produktai, augalai, daržovės, vaisiai, kava ir prieskoniai, grūdai, javai,  aliejus, gėrimai, tabakas ir kiti produktai.

 Atsižvelgiant į detalią importo iš Rusijos ir Baltarusijos duomenų analizę bei galimą didelę žalą perdirbėjams, taip pat į viešųjų konsultacijų su visuomene metu gautas pastabas, į sąrašą neįtraukti žemės ūkio produktai, neturintys alternatyvių importo šaltinių (kai kurie grybai, uogos, augalinės pynimo medžiagos, melasa, kai kurie pašarai gyvūnams ir kt.)

Nustatytos ribojimo priemonės turės būti taikomos nuo 2024 m. birželio 3 d.