Aptarta Lietuvos parama Moldovos europinei integracijai

Aptarta Lietuvos parama Moldovos europinei integracijai

Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos valstybės sekretore Stela Leuca.  

Susitikime aptarta Moldovos pažanga, siekiant derybų dėl Europos Sąjungos (ES) narystės atidarymo, pasidalinta gerosiomis Lietuvos praktikomis Europos integracijos, strateginės komunikacijos bei emigravusių piliečių susigrąžinimo klausimais. 

Viceministrė pažymėjo, kad Moldovai pernai suteiktas Europos Sąjungos kandidatės statusas atvėrė galimybių langą, kuriuo svarbu pasinaudoti, užtikrinant pilną Europos Komisijos įvardytų rekomendacijų įgyvendinimą, bei  pabrėžė, kad ilgesnėje perspektyvoje reformų kokybė ir gylis svarbiau nei jų sparta.

„Plėtros šalių reformos teisingumo, kovos su korupcija bei de-oligarchizacijos srityje yra kertinės ne tik joms siekiant derybų dėl ES narystės atidarymo, bet ir užtikrinant savo šalių gerovę, demokratinį vystymąsi bei atsparumą prieš Rusijos keliamas grėsmes“, – sakė viceministrė.  

J. Neliupšienė užtikrino, kad Lietuva nuosekliai remia Moldovos Europos integracijos pastangas ir yra pasirengusi dalintis savo sukaupta Europos integracijos patirtimi bei padėti Moldovai stiprinti administracinius gebėjimus.