Atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Almatos srityje

Atidarytas Lietuvos garbės konsulatas Almatos srityje

Lapkričio 15 dieną Almatoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Simbolinę juostelę perkirpo Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstane Egidijus Navikas, Kazachstano Užsienio reikalų ministerijos atstovybės Almatoje vadovas Bakytžanas Bulegenovas, Lietuvos generalinis konsulas Almatoje  Gvidas Kerušauskas, Kazachstano garbės konsulų bendruomenės pirmininkas Denis Van den Veghe ir naujasis Lietuvos garbės konsulas Aleksandras Deriglazovas.

Naujasis Lietuvos garbės konsulas Almatos srityje A. Deriglazovas yra gerai žinomas ir aktyvus verslininkas, turintis daug patirties platinimo, mažmeninės prekybos ir muzikos leidybos srityse. Be kitų sėkmingų verslų, A. Deriglazovas yra didžiausio garso ir vaizdo produktų platintojo Kazachstane – parduotuvių tinklo „Meloman“ – įkūrėjas.

Ambasadorius E. Navikas pasveikino naująjį garbės konsulą su paskyrimu į naujas pareigas, pasidžiaugė stipriais ir nuolat augančiais Lietuvos ir Kazachstano santykiais.

„Lietuvos ir Kazachstano dvišalė prekyba dabar siekia daugiau nei 1,4 mlrd. eurų, be to, Kazachstane veikia apie 170 Lietuvos įmonių. Lietuva yra viena iš didžiausių Kazachstano prekybos partnerių tarp Europos Sąjungos šalių. Taip yra todėl, kad mūsų santykiai yra grindžiami kultūriniais ryšiais, draugyste ir abipuse pagarba“, – teigė ambasadorius.

Naujasis garbės konsulatas atidarytas Almatoje ir Almatos regione, nes šis regionas turi didelę reikšmę Lietuvos verslui – čia yra sutelkta didžioji jų dalis. Didžiausią dalį Lietuvos verslų galima atrasti transporto ir logistikos, statybos ir interjero dizaino sektoriuose.