Viceministras E. Meilūnas Hagoje: Lietuva ir Nyderlandai yra patikimos partnerės siekiant užtikrinti saugumą Europoje

Viceministras E. Meilūnas Hagoje: Lietuva ir Nyderlandai yra patikimos partnerės siekiant užtikrinti saugumą Europoje

Gegužės 30-31 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo dvišalėse konsultacijose Nyderlanduose. Hagoje viceministras susitiko su Nyderlandų premjero patarėju saugumo politikos klausimais Jeuffrey van Leewen, Užsienio reikalų ministerijos Generaliniu direktoriumi politikos klausimams Marcel de Vink, ekonominius santykius kuruojančia generaline direktore Hanneke Schuiling bei Nyderlandų parlamento nariais, taip pat dalyvavo diskusijoje su verslo bendruomene.

Susitikimų metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas saugumo, gynybos ir ekonomikos srityse. Viceministras padėkojo Nyderlandų vyriausybei už indėlį stiprinant Lietuvos saugumą, Nyderlandų karių dalyvavimą NATO priešakinės gynybos misijoje (Enhanced Forward Presence – eFP) ir oro policijos misijose Lietuvoje.  Šiuo metu NATO eFP misijoje Lietuvoje dalyvauja ir 250 Nyderlandų karių. Taip pat aptartas pasirengimas Vilniuje įvyksiančiam NATO vadovui susitikimui, tolesnė parama Ukrainai, kovojančiai su brutalia Rusijos agresija,  NATO rytinio flango stiprinimas.a

„Siekiant užtikrinti ilgalaikę taiką ir saugumą Europoje, būtina didinti paramą už Europos ateitį kovojančiai Ukrainai ir jos euroatlantiniams siekiams, taip pat – stiprinti NATO rytinį flangą. Šiame kelyje Lietuva ir Nyderlandai yra patikimos partnerės“ – sakė viceministras E. Meilūnas.

Dvišalį  ekonominį bendradarbiavimą, pirmiausia – gyvybės mokslų, fintech ir kitose aukštą pridėtinę kuriančiuose sektoriuose. Aptarta Lietuvos patirtis įveikiant autoritarinių režimų – Rusijos ir Kinijos – ekonominę prievartą, galimybės demokratinėms valstybėms aktyviai bendradarbiauti didinant ekonomikos atsparumą.

Lietuvos eksportas į Nyderlandus 2022 m. siekė 2,41 mlrd. Eur, lietuviškos kilmės eksportas augo 50 proc. Importas iš Nyderlandų į Lietuvą siekė 2,36 mlrd. Eur. Nyderlandai yra ketvirta didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje, 2022 m. jos investicijos mūsų šalyje pasiekė 2,44 mlrd. Eur.