Diskutuota apie kokybiškų sveikatos duomenų pakartotinį naudojimą

Diskutuota apie kokybiškų sveikatos duomenų pakartotinį naudojimą

Įsibėgėja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotas reguliarus bendradarbiavimo formatas strateginiams medicinos ir sveikatos mokslų bei inovacijų klausimams aptarti. Vasario 13 d. vyko susitikimas „Mokslas ir inovacijos. Sutelktos pastangos kokybiškų sveikatos duomenų link“, kurio tikslas – plačiau kalbėti apie sveikatos duomenis, jų kokybę ir pakartotinį panaudojimą.

Sveikatos apsaugos viceministras dr. Olegas Niakšu dėkodamas dalyviams už informatyvią ir  konstruktyvią diskusiją pažymėjo, kad sveikatos duomenų pakartotino panaudojimo ir plėtros klausimas šiuo metu aktyviai diskutuojamas įvairiuose formatuose: „Tai liudija, kad kokybiški duomenys yra didelė vertybė mokslui, verslui, o svarbiausiai  pacientui, o svarstomas klausimas sudėtingas, plačiabriaunis, reikalaujantis ilgalaikių sprendimų ir finansinių išteklių.“ 

Susitikimo metu susipažinta su valstybės institucijų, agentūrų, mokslininkų ir ekspertų sukurtos duomenų valdymo sistemos galimybių ir trūkumų vertinimu, tarptautinės praktikos pavyzdžiais, identifikuojamomis problemos, teikti siūlymai ir įžvalgos dėl tolesnių žingsnių siekiant greitesnio sveikatos duomenų standartizavimo, struktūrizavimo ir pakartotino panaudojimo.

Susitikime dalyvavo visos už duomenų politikos formavimą ir įgyvendinimą atsakingos institucijos – Ekonomikos ir inovacijų, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokslo taryba, Valstybinės duomenų, Inovacijų, „Investuok Lietuvoje“ agentūros atstovai, taip pat susijusios mokslo ir studijų institucijos, universiteto ligoninės, Lietuvos medicinos biblioteka.

SAM Komunikacijos skyrius