G. Landsbergis Kaire aptarė „Hamas“ išpuolį: Artimųjų Rytų regionas tikisi, kad Europa prisidės prie konstruktyvaus šalių konflikto sprendimo

G. Landsbergis Kaire aptarė „Hamas“ išpuolį: Artimųjų Rytų regionas tikisi, kad Europa prisidės prie konstruktyvaus šalių konflikto sprendimo

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį lankosi Kaire, kur susitiko su Arabų Lygos generaliniu sekretoriumi Ahmed Aboul Gheit. Ministras susitikime teigė, kad teroristinės grupuotės „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį yra nepateisinamas ir ragino šalis aktyviai įsitraukti siekiant išvengti konflikto išsiplėtimo regione. 

„Smerkiame „Hamas“ atakas prieš Izraelį ir šių atakų sukeltas didžiules žmonių kančias ir aukas bei grėsmę regioniniam saugumui. Izraelis turi teisę gintis, bet tai turi vykti laikantis tarptautinės humanitarinės teisės principų“, – susitikime pabrėžė ministras. 

Ministras pabrėžė, kad šis karas turi įtakos ne tik regiono, bet ir globaliam saugumui.

„Tai gali turėti plačių geopolitinių pasekmių Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir kitų vykstančių konfliktų kontekste“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Taip pat susitikime apžvelgtos Rusijos sukelto karo pasekmės regionui ir pasaulio saugumui. 

„Rusijos agresijos Ukrainoje poveikis neapsiriboja Europa, todėl labai vertiname Arabų šalių paramą Jungtinėse Tautose, raginant nedelsiant nutraukti Rusijos agresiją, taip išreiškiant solidarumą ir paramą Ukrainai“, – sakė G. Landsbergis.