G. Landsbergis susitiko su Ukrainos gynybos ministru R. Umerovu: dabar yra esminis laikas

G. Landsbergis susitiko su Ukrainos gynybos ministru R. Umerovu: dabar yra esminis laikas

Šeštadienį Kyjive Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos gynybos ministru Rustemu Umerovu. Susitikime aptarta karo eiga ir situacija fronte. G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuva visuomet rems Ukrainą ir niekada nepritars bandymams spausti Ukrainą derėtis su agresore Rusija jos primetamomis sąlygomis.

„Dabar yra esminis pasirinkimo laikas. Su mūsų visų pagalba Ukraina gali laimėti ir tuomet turėsime naują taikos laikotarpį. Bet jeigu laiku nesimobilizuosime ir parama nepasieks Ukrainos – iššūkiai kils ne tik dabar už mus visus kovojančiai šaliai, net tik mūsų regionui, bet ir visai Europai”, – sakė G. Landsbergis.

Ministrai taip pat aptarė naujų kovos priemonių ir inovacijų esminę svarbą karo lauke. Sutarta, kad Lietuva ir Ukraina turi bendradarbiauti gynybos pramonės, bepiločių įrenginių ir kitos modernios ginkluotės gamybos ir vystymo srityje, kurioje Ukrainos patirtis neįkainojama, o Lietuva pasirengusi prisidėti.

G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva ir toliau sieks maksimaliai atliepti būtiniausius Ukrainos karinius, humanitarinius, ekonominius, civilinės infrastruktūros atstatymo ir kitus poreikius bei ragins tai daryti ir sąjungininkus.