Paryžiuje Valstybės dienos proga surengtas lietuviškos muzikos koncertas

Paryžiuje Valstybės dienos proga surengtas lietuviškos muzikos koncertas

Liepos 6–oji, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena, bei Vilniaus 700 metų jubiliejus Paryžiuje buvo paminėti skambant tradicinės džiazo ir klasikinės lietuviškos muzikos melodijoms įspūdingame, trispalvėmis papuoštame koncerte, kuris įvyko priešais 17–ojo Paryžiaus rajono meriją.

Renginio metu kartu su viso pasaulio lietuviais Lietuvos Respublikos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, 17–ojo Paryžiaus rajono meras Geoffroy Boulard, ambasados ir merijos darbuotojai bei Prancūzijos lietuvių bendruomenė tradiciškai sugiedojo Lietuvos himną.

„Liepos 6–ąją giedamas himnas suvienija lietuvius ne tik Prancūzijoje, bet ir visame pasaulyje. Tai graži mūsų tradicija, kuria norėtume pasidalinti su paryžiečiais“, – koncerto atidarymo kalboje sakė ambasadorius.

Lietuviškas sutartines atliko unikalios, tautiškais drabužiais pasipuošusios, giedotojų grupės „Ūtara“ narės iš Vilniaus. Džiazo kūriniais klausytojus sužavėjo talentinga atlikėja Lina Štalytė, kuri jau gerą dešimtmetį kuria ir koncertuoja Prancūzijoje. O vakarą vainikavo Paryžiaus Alfred Cortot muzikos mokyklos moksleivių Augustino Eidukonio ir Emilijos Žukauskaitės koncertas, kurio metu pianinu atliekti M. K. Čiurlionio ir G. Fauré Barcarolle klasikiniai kūriniai.

Po koncerto 17–ojo Paryžiaus rajono merijoje renginio svečiai turėjo progą paragauti lietuviškos produkcijos gaminių.

Lietuvos ambasada Paryžiuje nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, 17–ojo Paryžiaus rajono merijai ir Vilniaus miesto savivaldybei, kurie prisidėjo prie šio renginio įgyvendinimo.

Nuotraukų autorė: Renée Bružaitė