Lietuvos diplomatijos žvaigžde Briuselyje apdovanota K. Mathernová

Lietuvos diplomatijos žvaigžde Briuselyje apdovanota K. Mathernová

Birželio 20 dieną Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES) Briuselyje, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vardu viceministrė Jovita Neliupšienė už svarų indėlį stiprinant ES Rytų kaimynystės šalių saugumą ir gerovę Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Europos Komisijos Kaimynystės ir plėtros derybų generalinio direktorato (DG NEAR) generalinio direktoriaus pavaduotoją Katariną Mathernovą.

Apdovanojimo ceremonijos metu viceministrė padėkojo K. Mathernovai už jos asmeninį indėlį Ukrainai gaunant narystės ES perspektyvą ir kandidatės statusą, siekiant tapti ES nare. J. Neliupšienės teigimu,  Lietuva neabejoja, jog K. Mathernová, kaip būsima ES delegacijos Ukrainoje vadovė, ir toliau dės visas pastangas, kad sutelktų tarptautinę paramą Ukrainos pergalei šiame kare ir prisidėtų prie spartesnės Ukrainos integracijos į ES.

Nuo 2015 m. dirbdama DG NEAR generalinio direktoriaus pavaduotoja, o vėliau − Paramos Ukrainai grupės vadove (SGUA), K. Mathernová nuolat stengėsi užtikrinti tvirtą ES ir jos valstybių narių paramą Ukrainai ir kitoms Rytų kaimynystės šalims. Padedama SGUA ir ES delegacijos, Ukraina padarė didelę pažangą siekdama Asociacijos ir Išsamaus ir visapusiško laisvosios prekybos susitarimo [AA/DCFTA] tikslų, taip pat įgyvendindama esmines europines reformas, tokias kaip kova su korupcija, teisinės valstybės ir pilietinės visuomenės stiprinimas.

Praėjusią savaitę atstovybėje K. Mathernová dalyvavo Coreper II ambasadorių neformaliuose darbiniuose pusryčiuose, kur buvo aptariamas Ukrainos integracijos procesas, reformų darbotvarkė ir ilgalaikiai atstatymo ir reabilitacijos iššūkiai.

„Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ − tai apdovanojimas, nuo 2010 metų Užsienio reikalų ministerijos skiriamas už Lietuvos garsinimą užsienyje ir tarpvalstybinių santykių puoselėjimą.