G. Landsbergis lankosi rusų nuolat atakuojamame Charkive: krenta raketos, bet miestas gyvuoja

G. Landsbergis lankosi rusų nuolat atakuojamame Charkive: krenta raketos, bet miestas gyvuoja

Penktadienį užsienio reikalų ministras vizito Ukrainoje metu nuvyko į rusų nuolat atakuojamą Charkivo sritį.

Ukrainos miestas Charkivas yra nutolęs mažiau nei 30 kilometrų nuo Rusijos sienos ir beveik kasdien atakuojamas raketų, kurios pataiko į civilinius objektus, dar prieš gyventojams spėjus pasiekti slėptuves.

Penktadienį ministras aplankė prieš parą dienų Rusijos raketų nuniokiotą Ukrainos nacionalinę teisės mokslų akademiją bei susprogdintą gyvenamųjų daugiabučių kvartalą. Per šią ataką žuvo 11 žmonių. Tą dieną rusai tris kartus smogė Charkivui.

„Pagrindinė žinia visuose susitikimuose – reikia oro gynybos sistemų. Taip pat – Charkivo sritis panašaus dydžio, kaip Lietuva, todėl pasirengimo ir atsparumo patirties turėtume mokytis ir mes”, – sakė Lietuvos ministras.

Sausio 25-oji mieste buvo paskelbta gedulo diena, todėl penktadienį Lietuvos diplomatijos vadovas kartu su miesto meru Igoriu Terechovu bei Charkivo srities karinės administracijos viršininku Olegu Synegubovu padėjo gėlių prie per Rusijos agresiją žuvusių vaikų paminklo.

„Vaikai niekada neturėtų būti taikinys, o vaikus taikiniu pasirenka tik teroristai. Vis dėlto esu tikras, kad netrukus gėles dėsime ne tik prie žuvusiųjų atminties, bet ir prie Ukrainos pergalės paminklų“, – sakė G. Landsbergis.

Charkivo srityje G. Landsbergis taip pat susipažino su moksleivių švietimo organizavimu metro stotyje „Universytet“. Charkivo metro mokosi apie 2,5 tūkst. mokinių. Keliose pamainose mokosi apie 60 klasių. G. Landsbergis lankėsi mokinių klasėse, kuriose vyko matematikos, anglų kalbos ir muzikos pamokos. Vaikų klasės yra penkiose Charkivo metro stotyse: Universytet, Peremoha, Traktornyi Zavod, Metrobudivnykiv ir Akademika Pavlova.

Charkive, antrajame pagal dydį Ukrainos mieste, prieš Rusijai įsiveržiant į Ukrainą 2022 m. vasario mėn. gyveno daugiau nei 1,4 mln. gyventojų.